|
|
کدخبر: ۱۴۶۹۰۸

روحانی در دیدار مجمع نمایندگان استان یزد:

رییس جمهور گفت: عده ای مدعی بودند که می توانند تحریم ها را دور زده و آثار تحریم را از بین ببرند، اما آنها در عمل ملت و منافع ملی را دور زدند بطوریکه امروز پس گرفتن حقوق مردم از این افراد به یک معضل تبدیل شده است.

به گزارشخبرگزاری فارسبه نقل از پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری، حجت الاسلام والمسلمین حسن روحانی در دیدار مجمع نمایندگان استان یزد گفت: مردم ایران برای حفظ آرمان هایشان در برابر فشارها ایستادگی کرده اند و می کنند، ما وظیفه داریم با برنامه ریزی و تدبیر، زمینه های لازم برای کاهش مشکلات داخلی و خارجی و توسعه کشور را فراهم آوریم.

وی با تأکید بر اینکه باید همه قوا و مسئولین برای حل و فصل مشکلات مردم با یکدیگر همکاری کنند، افزود: امروز وظیفه همه ماست که فشارهای ظالمانه ناشی از تحریم های ناروا علیه ملت را مرتفع کنیم تا شاهد آینده ای بهتر برای کشور باشیم.

روحانی با ابراز تأسف از سوء استفاده برخی افراد از شرایط تحریم کشور گفت: عده ای مدعی بودند که می توانند تحریم ها را دور زده و آثار تحریم را از بین ببرند، اما آنها در عمل ملت و منافع ملی را دور زدند بطوریکه امروز پس گرفتن حقوق مردم از این افراد به یک معضل تبدیل شده است.

رییس جمهور در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به ویژگی های منحصر به فرد استان یزد، اظهار داشت: این استان می تواند به قطب سلامت و علمی کشور تبدیل شود و مردم یزد به خوبی قابلیت ساماندهی مشکلات و جذب سرمایه گذاری برای توسعه استان را دارند.

روحانی کم آبی و محدودیت منابع آب شیرین را یکی از بزرگترین معضلات کشور بویژه در استان یزد دانست و با بیان راهکارهای مطرح برای مواجهه با بحران کم آبی، بر استفاده و بهره وری درست از منابع آبی کشور بویژه در بخش کشاورزی تأکید کرد.

رییس جمهور مشارکت بخش خصوصی برای اتمام طرح های نیمه تمام و نیز تأمین آب شرب مورد نیاز صنایع، کشاورزی و آشامیدنی مردم را ضروری خواند و از حمایت همه جانبه دولت برای حفظ محیط زیست و مبارزه با پدیده بیابان زایی و ریزگردها خبر داد.

روحانی یزد را از مراکز مهم گردشگری کشور توصیف کرد و با اشاره به جاذبه های تاریخی و گردشگری شهرهای استان یزد، خواستار حفظ بافت سنتی و احداثمراکز گردشگری و اقامتی این استان شد.

پیش از سخنان رییس جمهور نمایندگان استان یزد با بیان برخی از مهمترین مشکلات شهرهای این استان از جمله، محدودیت منابع آب، تشدید پدیده ریزگردها، افزایش مهاجرت، شهرنشینی، حضور پناهندگان افغان، دو رقمی شدن نرخ بیکاری و کاغذبازی اداری، راهکارهای خود را برای حل این مشکلات ارائه کردند.

نمایندگان استان یزد با اشاره به ظرفیت های این استان در حوزه صنعت، معدن و کشاورزی و وجود توانمندی در جذب سرمایه گذاری، خواستار برنامه ریزی دولت برای تأمین بودجه استان، اتمام طرح های نیمه تمام و ایجاد صنایع مادر و جانبی نظیر طرح های مرتبط با انرژی خورشیدی شدند.

نمایندگان استان یزد همچنین از سیاست های دولت یازدهم که منجر به تقویت حس اعتماد مردم به حاکمیت، افزایش امید به آینده و ایجاد آرامش در کشور شد، قدردانی کردند.

انتهای پیام /

ارسال نظر