|
|
کدخبر: ۱۴۶۹۷۱

لاریجانی در دیدار با وزیر امور خارجه تاجیکستان تأکید کرد

رئیس مجلس شورای اسلامی در دیدار با وزیر امور خارجه تاجیکستان گفت: حضور شرکت های ایرانی در تاجیکستان می تواند به پیشرفت و توسعه این کشور کمک شایانی کند.

به گزارش حوزه پارلمانیخبرگزاری فارس، علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی در دیدار با سراج الدین اصل اف وزیر امور خارجه تاجیکستان که روز گذشته صورت گرفت، با اشاره به پیوندهای عمیق تاریخی، فرهنگی و دینی دو ملت اظهار داشت: ایران و تاجیکستان از ظرفیت ها و فرصت های فراوانی برای همکاری و تعامل نزدیک برخوردارند که بهره گیری از آنها می تواند به نفع دو کشور باشد.

وی با تأکید بر حمایت مجلس از توسعه ارتباطات دو کشور، به بیان پیشرفت های فناوری، اقتصادی و صنعت کشورمان پرداخت و تصریح کرد: شرکت های ایرانی علاقمند به صدور خدمات فنی مهندسی و ایجاد زیرساخت های عمرانی در تاجیکستان هستند.

لاریجانی افزود: حل پاره ای مشکلات جزئی می تواند روند حضور سازنده و مفید شرکت های ایرانی در تاجیکستان را تسریع کرده و به پیشرفت و توسعه این کشور کمک شایانی کند.

سراج الدین اصل اف وزیر امور خارجه تاجیکستان نیز در این دیدار با ابراز خرسندی از سفر به کشورمان گفت: جمهوری اسلامی ایران از نقش و جایگاه مهمی در سیاست خارجی تاجیکستان برخوردار است.

وی با ارائه گزارشی در خصوص سطح فعلی روابط دو کشور، خواستار بهره مندی از تجربیات و توانمندی های ایران در بخش های مختلف اقتصادی، صنعتی و خدمات فنی مهندسی شد و افزود: دولت تاجیکستان به حل مشکلات شرکت های ایرانی در این کشور اهتمام خاصی دارد.

وزیر امور خارجه تاجیکستان، اجرای پروژه های عمرانی توسط شرکت های ایرانی به ویژه تونل استقلال را برای دوشنبه بسیار مهم دانست.

انتهای پیام /

ارسال نظر