|
|
کدخبر: ۱۴۸۷۱۳

نماینده مردم چابهار در مجلس:

خبرگزاری تسنیم: نماینده مردم چابهار در مجلس شورای اسلامی گفت: دولت پاکستان باید در زمینه تامین امنیت جانی مرزبانان ربوده شده از خود مواضع شفاف تری نشان داده و پاسخگو باشد.

یعقوب جدگال در گفت وگو با خبرنگار تسنیم درچابهاراظهار کرد: متاسفانه گروهک دست نشانده و منفور موسوم به جیش العدل یک تن از ۵ مرزبان ربوده شده را به شهادت رساند که با تسلیت خود در حوزه انتخابیه از دولت پاکستان می خواهیم نسبت به آزادی ۴ مرزبان گروگان در بند تلاش موثرتری را از خود نشان دهد.

وی افزود: براساس معاهده های بین المللی دولت پاکستان موظف به تامین امنیت جانی مرزبانان ربوده شده است و سفر اخیر مقامات پاکستان نیز به کشور جمهوری اسلامی ایران با همین هدف انجام گرفت که متاسفانه تا این لحظه اقدام موثری انجام نگرفته است.

نماینده مردم چابهار در مجلس گفت: گروهک های فریب خورده بدانند با شهید کردن مرزبانان تنها موج نفرت مردم را نسبت به خود بیشتر کرده و عزم و اراده مردمی و دولتمردان را برای ریشه کن کردن باقیمانده های آنان افزونتر خواهد کرد.

جدگال بیان کرد: از دستگاه دیپلماسی کشور به ویژه وزارت امور خارجه انتظار می رود به طور فعال تری نسبت به آزادی ۴ مرزبان دربند با مقامات پاکستانی عمل کند.

انتهای پیام / ق

ارسال نظر