|
|
کدخبر: ۱۵۳۵۰۳

سیدی رکنی در گفت و با فارس:

دبیرکل جبهه اصول گرایان اصلاح طلب با بیان اینکه غرب راه مذاکره با ایران را برای خود دشوار کرده است، تصریح کرد: ایران بهترین فرهنگ حکومت داری را در منطقه دارد و مداخله در امور داخلی کشورمان در حقیقت نقض حقوق شهروندی است.

سیدعلی سیدی رکنی دبیرکل جبهه اصولگرایان اصلاح طلب در گفت وگو با خبرنگار حوزه احزابخبرگزاری فارس، با محکوم کردن قطعنامه ضد ایرانی اتحادیه اروپا، اظهار داشت: هیچ کشوری به اندازه نظام مقدس جمهوری اسلامی از فضای دموکراسی برخوردار نیست.

وی افزود: اگر فضای دموکراسی و مردمسالاری دینی بهمراه حفظ حقوق شهروندی وجود نداشت مردم چنین حماسه سیاسی عظیمی خلق نمی کردند، حضور مردم از روی اختیار و آزادی بوده است و نظام اسلامی کشور منبعثاز دین است؛ به این ترتیب زیرسؤال بردن انتخابات اشتباهی بزرگ از سوی غرب است.

سیدی رکنی با انتقاد از موضع گیری اتحادیه اروپا در قبال فتنه گران، ابراز داشت: ما هر زمانی که به غرب مهربانانه نگاه کرده ایم آن ها تصور کرده اند که دچار عجز هستیم اما این درحالی است که مردم حامی و پشتیبان نظام و رهبری انقلاب هستند که نمونه عینی آن ۹ دی ۸۸ و ۲۲ بهمن بود و تصمیم گیری درباره فتنه گران و افرادی که در حصر هستند در اختیار نظام است.

وی با بیان اینکه غرب راه مذاکره با ایران را برای خود دشوار کرده است، تصریح کرد: این غرب است که به مذاکره نیاز دارد، ایران بهترین فرهنگ حکومت داری را در منطقه دارد و مداخله در امور داخلی کشورمان در حقیقت نقض حقوق شهروندی است.

دبیرکل جبهه اصولگرایان اصلاح طلب در پایان با اشاره به اینکه وزارت امور خارجه باید پاسخ قاطعی به دخالت اتحادیه اروپا بدهد، خاطرنشان کرد: باید از سوی مسئولین سیاست خارجی پاسخ محکمی به اظهارات آمریکا و اروپا داد تا بدانند با یک کشور اسلامی و انقلابی نباید اینطور برخورد کرد.

انتهای پیام /

ارسال نظر