|
|
کدخبر: ۱۵۹۸۰۶

لاریجانی در دیدار با وزیر امور خارجه بلاروس:

رئیس مجلس گفت: گسترش همکاری های اقتصادی به طور طبیعی همکاری های سیاسی قوی تری را حاصل می کند.

به گزارش خبرگزاری فارس، رئیس مجلس شورای اسلامی امروز چهارشنبه(۲۷ فروردین) با وزیر امور خارجه بلاروس دیدار کرد.

لاریجانی در دیدار با ولادیمیر ماکی وزیر امور خارجه بلاروس ضمن اظهار خرسندی از حضور در این کشور، گفت: خوشحالم که می بینم تلاش شما برای گسترش روابط دو کشور جدی است.

وی ادامه داد: نقش بلاروس در گسترش روابط بین دو کشور ممتاز است و من فکر می کنم ما در موقعیتی هستیم که احتیاج به اقدامات بیشتر در تعمیق روابط دوجانبه داریم.

رئیس مجلس شورای اسلامی بیان کرد: گاهی باید برخی مشکلات بروکراسیک را دور زد و احتیاج به اثبات سیاسی قوی بین دو کشور داریم.

وی با بیان این که سیستم های بروکراسیک معمولا محافظه کارند افزود: در استخدام محافل سیاسی کشور قرار دارند لذا متناسب با شرایط اقدامات لازم را باید به عمل آورد.

لاریجانی تصریح کرد: روابط سیاسی پایدار پشتوانه های اقتصادی باید داشته باشد و تعمیق روابط سیاسی در خلاء امکان پذیر نیست.

رئیس مجلس گفت: گسترش همکاری های اقتصادی به طور طبیعی همکاری های سیاسی قوی تری را حاصل می کند.

در ادامه این دیدار ولادیمیر ماکی وزیر امور خارجه بلاروس ضمن خوش آمدگویی به هیأت پارلمانی ایران و با تشکر از دکتر لاریجانی در رابطه با بیان دور نمای روابط دو کشور اظهار کرد: امروز جلسه بسیار خوبی با رئیس جمهور ما داشتید و من نخست وزیر را در جریان دستورات رئیس جمهور قرار دادم.

وی ادامه داد: ما کاملا آمادگی داریم تا روابط اقتصادی خود را با کشور شما تعمیق ببخشیم و من اعتقاد دارم و موافقم گسترش روابط تجاری می تواند موجب تعمیق روابط سیاسی شود.

وزیر امور خارجه بلاروس به دکتر لاریجانی گفت: خوشحالم که بعد از یک ماه که با شما دیدار داشتم موفق شدم شما را در بلاروس ملاقات کنم.

انتهای پیام /

ارسال نظر

پربیننده ترین