|
|
کدخبر: ۱۶۰۹۵۶

لاریجانی در جمع کارکنان زن مجلس:

خبرگزاری تسنیم: رئیس مجلس شورای اسلامی با تاکید بر لزوم حفظ خانواده و توجه به جایگاه زن، افزود: رکن اصلی جامعه خانواده است و نباید مورد بی توجهی قرار بگیرد.

به گزارش گروه پارلمانیخبرگزاری تسنیم، علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی در دیدار کارکنان زن مجلس ضمن تبریک فرا رسیدن میلاد دخت نبی اسلام حضرت فاطمه زهرا(س)، اظهار داشت: در باب این موجود نورانی کتب مقدس فراوانی نوشته شده است.

وی تصریح کرد: برای من افتخاری بزرگی است که در خدمت شما هستم و امیدوارم انفاس قدسی حضرت فاطمه زهرا(س) در زندگی شما مشمول برکت و آرامش باشد.

رئیس مجلس شورای اسلامی ادامه داد: بر اساس آمار و ارقامی که از فعالیت کارکنان زن مجلس تهیه شده خوشبختانه خانم های مجلس در این دوره وضعیت روبه رشدی دارند.

لاریجانی با مثبت ارزیابی کردن فعالیت کارکنان زن مجلس، تصریح کرد: فعالیت درست و مثبت کارکنان خانم مجلس نکته بسیار حائز اهمیتی است که نباید از آن غافل شد.

وی تاکید کرد: خوشبختانه گزارش ها ارایه شده از وضعیت تحصیلی کارکنان زن مجلس نشان دهنده رشد علمی این افراد در سطوح علمی است.

رئیس مجلس شورای اسلامی، گفت: به طور حتم می توان از حضور پررنگ زنان در حوزه های مختلف و بخش های دیگر مجلس به خوبی استفاده کرد.

لاریجانی با یادآوری حدیثی از امام حسن عسگری(ع) مبنی بر اینکه ما ائمه(ع) حجت های خداوند بر مردم هستیم و مادرمان فاطمه(س) حجت خدا بر ما است، گفت: حضرت فاطمه(س) مطهره نامیده شده، حجت خداوند بر امامان(ع) است و شرافت و متانت بر جهانیان دارد.

وی با تاکید بر لزوم حفظ خانواده و توجه به جایگاه زن، افزود: رکن اصلی جامعه خانواده است و نباید مورد بی توجهی قرار بگیرد.

رئیس مجلس شورای اسلامی در ادامه افزود: بر اساس گزارش های موجود ۱۱۲ خانم در مجلس کار می کنند که ۹۷ نفر آنها رسمی هستند، ۵ نفر آنها قراردادی و ۱۰ نفر از آنان نیز به صورت ساعتی کار می کنند.

لاریجانی با بیان اینکه کارکنان زن مجلس از سطح تحصیلات خوبی برخوردار هستند، تصریح کرد: از ۱۱۲ نفر کارمند مجلس، ۴ نفر مدرک پزشکی و یک نفر دکترای تخصصی، ۳۹ نفر فوق لیسانس، ۴۶ نفر لیسانس، ۱۶ نفر فوق دیپلم و ۶ نفر دیپلم هستند.

وی افزود: از نظر شغلی ۷۴ نفر از خانم ها در مشاغل کارشناسی، یک نفر رئیس اداره و ۳ نفر هم کارشناس ارشد هستند. البته این نکته درست است که می توان از ظرفیت خانم ها در مشاغل دیگر هم استفاده کرد. توصیه می کنم که از وجود خانم ها در مشاغل دیگر بیشتر استفاده شود.

رئیس مجلس شورای اسلامی همچنین در مورد درخواست خانم ها مبنی بر استفاده از مرخصی زایمان ۹ ماهه، گفت: توصیه می کنم قانون در مورد مرخصی زایمان خانم ها اجرا شود.

لاریجانی در خصوص مشکل مسکن کارکنان زن مجلس، گفت: در مورد مسکن نیز خانم ها و آقایان تفاوتی ندارند، در تهران نداشتن مسکن برای کارمندان معضل است و امیدوارم از طرف تعاونی مسکن و روش های دیگری چون پرداخت وام و تسهیلات این مشکل حل شود.

وی خاطرنشان کرد: فعالیت درست و مثبت کارکنان مجلس نقطه قوتی برای مجلس به شمار می رود.

رئیس مجلس شورای اسلامی در پایان انتخاب به جا و پسندیده ولادت حضرت فاطمه زهرا(س) به عنوان روز مادر در کشورمان را چراغ راهی برای هدایت زنان مسلمان خواند.

انتهای پیام /

ارسال نظر