|
|
کدخبر: ۱۷۰۰۱۱

عباسی در گفت وگو با فارس:

رئیس سابق سازمان انرژی اتمی با بیان اینکه دولت یازدهم باید از حقوق هسته ای دفاع کند، گفت: فکر نمی کنم لبخند زدن به کسی که منافع ملی کشورمان را تضعیف می کند، درست باشد.

فریدون عباسی رئیس سابق سازمان انرژی اتمی در حاشیه مراسم منتقدان توافق ژنو که با نام «دلواپسیم» در محل لانه جاسوسی سابق آمریکا در تهران در حال برگزاری است، در گفت وگو با خبرنگار سیاسیخبرگزاری فارس، با اشاره به دیپلماسی دولت یازدهم گفت: دولت قبل از آنکه در زمینه توافقنامه اقدامی انجام دهد، باید نظر خبرگان را به خود جلب می کرد تا نخواهد بعد از تصمیم آن به دنبال حمایت نخبگان جامعه باشد.

وی با بیان اینکه دولت یازدهم در این مورد شتابزده عمل کرد، خاطرنشان کرد: باید فرصتی داده می شد تا نخبگان نظرات خود را به دولت اعلام کنند و تیم مذاکره کننده با پشتوانه محکم تری در مذاکرات حاضر شود.

عباسی با بیان اینکه دستگاه دیپلماسی باید از حقوق هسته ای ایران حمایت کند، تصریح کرد: ما نباید هیچ وظیفه و تکلیفی را خارج از NPT بپذیریم و دولت یازدهم باید در این زمینه توجه جدی را به خرج دهد.

رئیس سازمان انرژی اتمی در ارزیابی دیپلماسی لبخند دولت یازدهم به همراه به روز شدن تحریم ها گفت: ما خودمان در زمان مسئولیتم در جای خود با خنده رفتار می کردیم ولی در جایی هم با شدت رفتار می شد. نباید تصور کنیم که کارها همیشه با لبخند به پیش می رود چرا که فکر نمی کنم به کسی که منافع ملی کشور را تضعیف می کند، باید لبخند زد.

انتهای پیام /

ارسال نظر