|
|
کدخبر: ۱۷۰۳۷۶

زمانیان در نطق میان دستور:

نماینده مردم شهرکرد از رئیس قوه قضائیه خواست از حفر تونل های غیر مجاز در استان چهارمحال و بختیاری جلوگیری کرده و با انتشار اسامی و برخورد ویژه با متخلفان، دست سوءاستفاده کنندگان را کوتاه کند.

به گزارش خبرنگار پارلمانیخبرگزاری فارس، سیدسعید زمانیان نماینده مردم شهرکرد در نطق میان دستور خود در جلسه علنی مجلس شورای اسلامی، استان چهارمحال و بختیاری را استان تیپ مقدس قمربنی هاشم، ولایتمداری، زنان و مردان سختکوش و فرهنگ اصیل ایرانی و سرچشمه زاینده رود خواند و با انتقاد از عدم رسیدگی به مسئله خشک شدن این سرچشمه از مسئولین خواست اطلاعات کاملی در این باره در اختیار مردم استان بگذارد.

وی با یادآوری اینکه تنها ۷ درصد از آب زاینده رود در استان چهارمحال و بختیاری مصرف می شود اظهار کرد: ما از توسعه متوازن محروم شده ایم و تغییر بستر رودخانه ها نیز خلاف قانون و یک فاجعه زیست محیطی است که زندگی مردم را به نابودی می کشاند.

زمانیان مسئولیت این موضوع را برعهده وزارت نیرو دانست و از رئیس قوه قضائیه خواست از حفر تونل ها جلوگیری کرده و با انتشار اسامی و برخورد ویژه با متخلفان، دست سوءاستفاده کنندگان را کوتاه کند.

وی در مورد مشکلات معیشتی، حمل و نقل، بیمه و… معلمان به ویژه بازنشستگان سخن گفت و با اشاره به اینکه کارگران بخش صنعت فولاد و ذوب آهن کشور ماه ها است حقوق نگرفته اند بیان کرد: آنان در ادامه زندگی و معیشت خود با مشکلات عدیده روبه رو شده اند.

نماینده مردم شهرکرد مشکلات عدیده دبستان ها، کمبود فضاهای آموزشی در استان چهارمحال و بختیاری را مورد اشاره قرار داد و با درخواست از وزارت کشور برای اجرای مصوبات تقسیمات کشوری در این استان گفت: از وزیر بهداشت می خواهم مشکل کمبود شهید پزشک در استان را حل کرده و نسبت به راه اندازی بیمارستان ها و حل مشکلات پرستاران اقدام لازم را به عمل آورد.

وی در ادامه از وزیر مسکن خواست نسبت به حفظ حریم زمین های کشاورزی در استان اقدام لازم را به عمل آورد و خاطرنشان کرد: بی توجهی به حریم راه ها در طول سال های گذشته کشاورزان را به ورطه نابودی کشانده همچنین هکتارها، باغ در مدت اخیر در این استان قلع و قمع شده است.

انتهای پیام /

ارسال نظر