|
|
کدخبر: ۱۷۲۱۵۰

سجادی در گفت وگو با تسنیم:

خبرگزاری تسنیم: دبیرکل جامعه اسلامی کارمندان با بیان اینکه در شان دولت نیست برای منتقدان محدودیت ایجاد کند، گفت: رئیس جمهور باید به شعارهای انتخاباتی خود وفادار باشد.

سیدکمال سجادی دبیرکل جامعه اسلامی کارمندان در گفت وگو با خبرنگار حوزه احزابخبرگزاری تسنیم، درباره برخورد دولت با منتقدان، گفت: به اعتقادم رئیس جمهور باید به مطالبی که در زمان انتخابات و آغاز به کار دولت مبنی بر اهمیت دادن به نظر منتقدان ارائه کرده بود، وفادار باشد.

وی تصریح کرد: اگر نقد ارائه نشود، جامعه به سوی پیشرفت و تعالی حرکت نخواهد کرد از این رو باید منتقدان دولت با شجاعت، صراحت و در عین حال انصاف مطالب خود را بیان کنند تا نقاط ضعف دولت به نقاط مثبت و قوی تبدیل شود.

این فعال سیاسی اصول گرا با بیان اینکه رئیس جمهور باید با سعه صدر بیشتری با منتقدان دولت برخورد کند، اظهار داشت: انتقاد در راستای امر به معروف و نهی از منکر است و نمی توان فقط از عملکرد دولت تعریف و تمجید کرد، اگر مانع حضور منتقدان شوند و نگذارند حرف ها و نظرات خود را بیان کنند، پس چه کسانی باید به نقاط ضعف دولت بپردازند؟

سجادی ادامه داد: انتقادها نیز باید منصفانه و بدون نگاه و برداشت سیاسی ارئه شود و با شناختی که از برخی منتقدان داریم می توان بگوییم آن ها با نگاه مغرضانه انتقاد نمی کنند بنابراین دولت باید از انتقادها استقبال کنند و بداند این انتقادها در جهت بهبود سیاست ها و روش ها اعمال می شود.

وی تاکیدکرد: تعجب می کنم که دولت مردان در مقابل انتقادات حرف های خاص می زنند، در شان دولت نیست برای منتقدان محدودیت ایجاد کند چرا که لازمه پیشرفت و توسعه کشور انتقاد از عملکرد مسئولان است.

دبیرکل جامعه اسلامی کارمندان با بیان اینکه دولت هم می تواند نسبت به انتقادات اقامه شده پاسخ دهد، اگر مطالبی که در قالب مقاله و یا فیلم ارئه می شود غلط و نادرست باشد، دولت می تواند نسبت به آن ها پاسخ دهد و اگر انتقادها درست باشد دولت باید رویه خود را عوض کند.

انتهای پیام /

ارسال نظر