|
|
کدخبر: ۱۷۳۱۴۶

رئیس بنیاد امید ایرانیان در جمع خبرنگاران:

خبرگزاری تسنیم: رئیس بنیاد امید ایرانیان با بیان اینکه دلواپس بودن چیز با ارزشی است، گفت: دولت باید آستانه تحمل خود را بالا ببرد.

به گزارش خبرنگار حوزه احزابخبرگزاری تسنیم، محمدرضا عارف رئیس بنیاد امید ایرانیان عصر امروز در حاشیه نخستین گردهمایی شاخه جوانان این بنیاد در جمع خبرنگاران درباره دیدار با هاشمی رفسنجانی، روحانی و سیدحسن خمینی و تشکیل شورای رهبری اصلاحات گفت: شورای رهبری اصلاحات یک پیشنهاد است.

وی ادامه داد: آنچه به عنوان اصل مسلم می دانم این است که هم اصلاح طلبان به اجماع برسند و با یک لیست با ساز و کاری که داخل جبهه اصلاحات طراحی می شود در انتخابات شرکت کنند و همچنین در جبهه اصولگرایان؛ که این آرزو و راهبرد من در انتخابات است؛ حتی ائتلاف این ۲ جریان اصل را مطرح خواهم کرد اما هنوز هیچ تصمیمی در مورد چگونگی اجماع رسیدن در جبهه اصلاحات نشده است؛ قاعدتا حرف ها و نظراتی مطرح می شود تا به طور طبیعی به یک جمع بندی برسیم.

رئیس بنیاد امید ایرانیان با بیان اینکه شورای رهبری اصلاحات در تقابل با شورای هماهنگی اصلاحات نیست، گفت: این شورا برای من عزیز است و برایم از حقوق مساوی برخودارند و امیدوارم با تفاهم و همدلی با اصلاح طلبان به اجماع برسیم.

عارف درباره برگزاری همایش دلواپسیم اظهار داشت: هر جریانی حق دارد درباره هر مسئله ای اظهارنظر کند و دولت هم باید آستانه تحمل خود را بالا ببرد چرا که مردم جواب می دهند منتهی کسانی که دلواپس هستند بگویند ۸ سال گذشته که رشد اقتصادی منفی داشتیم و حدود ۷۰۰ میلیون دلار مصرف شد آیا دلواپس بودند یا خیر؟ که امیدوارم همیشه دلواپس هستند؛ چرا که دلواپسی چیز با ارزشی است.

عارف درباره افتتاح دیگر دفاتر استانی بنیاد امید ایرانیان نیز گفت: امیدواریم در همه استانها دفاتر بنیاد را افتتاح کنیم و در حال حاضر با دفتر در ۴،۵ استان موافقت اولیه انجام شده است.

وی در پاسخ به سئوال دیگری درباره جو خفقانی که دولت علیه منتقدان مانند دولت سازندگی به وجود آورده است، گفت: بنده اطلاعی از دولت ندارم اما با روحیه ای که روحانی سراغ دارم بعید می دانم که اجازه دهد انتقاد نشود.

رئیس بنیاد امید ایرانیان با بیان اینکه انتقاد کمک می کند، افزود: بنده بر انتقاد حتی انتقاد غیرسازنده اصرار دارم و آن را مفید می دانم و اگر انتقاد غیرسازنده باشد که مردم قضاوت خواهند کرد و اگر سازنده باشد که باید به آن عمل کرد.

عارف در پاسخ به سئوال دیگری درباره اظهارات رئیس جمهور مبنی بر شناسنامه دار بودن منتقدان گفت: شاید منظور رئیس جمهور این بوده که هر تشکل و گروهی به اسم خودش موضع بگیرد تا بتوان به آن جواب داد؛ البته نمی دانم منظور ایشان چه بوده است؟ اما خود بنده قبل از ایشان بحثشناسنامه دار بودن تشکل ها را مطرح کردم.

وی افزود: انتظار داریم همه تشکل ها به سمت اخذ مجوز و حرکت در چارچوب اساسنامه و مرامنامه شان حرکت کنند که به صلاح کشور است و به نهادینه کردن دموکراسی نیز کمک می کند.

رئیس بنیاد امید ایرانیان در پاسخ به سئوال دیگری مبنی بر اینکه آیا دیدارهای خود را ادامه می دهید، اظهار داشت: دیدار خاصی با کسی نداشتم البته نسبت به بزرگان ارادت دارم و هر از چندگاهی خدمت یکدیگر می رسیم و خوش و بشی می کنیم اما دیدار خاصی برای کار خاصی نداشتم.

انتهای پیام /

ارسال نظر