|
|
کدخبر: ۱۷۵

«مگر سکولاریسم(جدایی دین از سیاست) کف خواسته‌های اپوزیسیون نبود، پس چرا از یک آخوند حمایت کردید!».

به گزارشامیدنیوزبه نقل از کیهان، این مطلب را شبکه صهیونیستی بالاترین خطاب به آن طیف از گروه‌های تندرو و اپوزیسیون نوشت با وجود دعوت یک سال گذشته به تحریم انتخابات، پس از مشاهده اوج‌گیری اشتیاق عمومی نسبت به مشارکت در انتخابات، فیگور خود را عوض کرده و مدعی حمایت از حسن روحانی شده بودند. بالاترین دراین‌باره می‌نویسد: نکته تأسف‌بار دعوت شما به شرکت در نمایش جمهوری اسلامی و دفاع از یک آخوند بود. چطور هم شعار دموکراسی سکولار می‌دهید و هم ادعای حمایت از یک آخوند را دارید.


پایگاه گویانیوز - از دیگر رسانه‌های وابسته به محافل ضدانقلاب - در تحلیلی مشابه نوشته است: در انتخابات اخیر، اپوزیسیون برانداز تقریبا یقین داشت که دعوت به تحریم این‌بار با استقبال گسترده مردم روبرو خواهد شد. نه تنها این گروه و بلکه حتی اصلاح‌طلبان نزدیک به حکومت به هیچ عنوان شرکت مردم را پیش‌بینی نمی‌کردند اما چگونه همان‌ها از کسی حمایت کردند که سالها نماینده و معتمد آیت‌الله خامنه‌ای در شورای عالی امنیت ملی بوده و به روایت بعضی‌ها حتی از سرکوب دانشجویان در تیر ۷۸ دفاع کرده است؟


گویانیوز درعین حال اپوزیسیون را متوهم توصیف کرده و نوشته است: واقعیات تاریخی و تحلیل جامعه شناختی جامعه ایران نشان می‌دهد که هیچ یک از گروه‌های اپوزیسیون موجود، چه اصلاح‌طلب حکومتی، چه مذهبی، چه لائیک و سکولار، و چه سلطنت‌طلب نماینده اکثریت مردم ایران نیستند.


گویانیوز درباره علت دنده عقب گرفتن اپوزیسیون و جریان فتنه از تحریم انتخابات نوشت: علی‌رغم تحریم سالیان سال انتخابات در ایران، بخش قابل توجهی از مردم در حدود ۷۰درصد در انتخابات شرکت می‌کنند.


یکی از عناصر ضدانقلاب نیز در نشریه فرانسوی نوول ابزرواتور تصریح کرد: حسن روحانی هرگز اقتدار جمهوری اسلامی و رهبری را زیر سوال نبرده است. او هرگز از خط قرمزهای جمهوری اسلامی عبور نمی‌کند و به زودی اصلاح‌طلبان را ناامید خواهد کرد که خواستار آزادی بازداشت‌شدگان درگیری‌های ۴ سال قبل هستند. جمهوری اسلامی آنها را برانداز می‌داند. روحانی همچنین از برنامه هسته‌ای ایران کوتاه نخواهد آمد.


برخی عناصر ضدانقلاب نیز معتقدند این هنر جمهوری اسلامی است که در سی‌وچهارمین سالگرد تأسیس خود، اپوزیسیون را مجبور کرده دست از تحریم انتخابات بکشند و در خدمت حاکمیت درآیند.


همچنین وبسایت بخش فارسی العربیه در مطلبی به قلم کوروش الف(از عناصر ضدانقلاب) تصریح کرده است: بالاخره توهمات اپوزیسیون نسبت به حسن روحانی فرو خواهد ریخت. اگر گذری به سوابق وی داشته باشیم، متوجه می‌شویم او در طول سه دهه گذشته در خدمت جمهوری اسلامی بوده تا همکاری با اصلاح‌طلبان. او نقش ویژه‌ای در سرکوب اعتراضات[آشوب] سال ۷۸ و همچنین حصر آقای منتظری داشت. او یاور حاکمیت و رهبری آن است. مواضع برخی از کنشگران مخالف جمهوری اسلامی درباره انتخاب روحانی بسیار کودکانه است.

ارسال نظر