|
|
کدخبر: ۱۷۸۱۰۸

یکی از زحمتکش ترین و مظلومترین قشر های جامعه فرهنگیان هستند که همواره صادقانه ومسئولانه وظیفه خود را انجام داده اند وحداقل حقشان هم گرفتن سر موقع حقوقشان است.

به گزارش گروه سیاسی امید نیوز - حقوق ماه گذشته فرهنگیان تا امروز(شنبه ۴ دی) واریز نشده است و آنها شب یلدای امسال را نیز مانند سال گذشته با عدم دریافت حقوق پشت سر گذاشتند. در این روزهای سرد و آلوده تنها دلخوشی معلمان حقوق آخر ماهشان است که خیلی وقت ها باوجو اینکه سروقت پرداخت می شود کفاف زندگیشان رانمی دهدحالا چه برسد به اینکه سروقت پرداخت نشود با گذشت ۴ روز از دی‌ماه هنوز حقوق ماه گذشته فرهنگیان واریز نشده است و آنها شب یلدای سال ۹۵ را بدون واریز حقوق پشت سر گذاشته‌اند.
آنگونه که معلمان می‌گویند تا اسفند سال ۹۳ حقوق فرهنگیان در ۲۷ هر ماه به حساب‌شان واریز می‌شد اما از سال ۹۴ واریز حقوق با تاخیر همراه شد و در روزهای ۲۹ و ۳۰ هر ماه این کار صورت می‌گرفت. سال پیش هم همین موقع اوضاع همین طور بوده است.

تا امروز(شنبه ۴ دی) حقوق آذرماه فرهنگیان به حساب‌شان واریز نشده است. آنگونه که شنیده‌ایم مشکل واریز حقوق مربوط به خزانه است و می‌گویند وضع خزانه خراب است اما سوال ما این است که سهم آموزش و پرورش از رشد ۵.۵ درصدی اقتصادی که مسئولان می‌گویند چیست؟ بعد از اختلاس صندوق فرهنگیان حالا این دومین بار است که حق مسلم فرهنگیان زیر پا گذاشته میشود.

ارسال نظر