|
|
کدخبر: ۱۷۹۱۳۵

ابراهیم اصغرزاده نماینده اصلاح طلب دوره سوم مجلس شورای اسلامی که در دو انتخابات گذشته ریاست جمهوری و مجلس رد صلاحیت شده است بار دیگر در یک انتخابات دیگر ثبت نام کرده است.

به گزارش سرویس سیاسی امید نیوز - ابراهیم اصغرزاده متولد ۱۳۳۴ در خاش، سیستان و بلوچستان وی از رهبران دانشجویان مسلمان پیرو خط امام(گروهی که به اشغال سفارت آمریکا در سال ۱۳۵۸ اقدام کردند) و از بنیان‌گذاران دفتر تحکیم وحدت است.

اصغرزاده نماینده دوره سوم مجلس شورای اسلامی(۱۳۶۶ تا ۱۳۷۰)، عضو شورای اول شهر تهران(۱۳۷۷ تا ۱۳۸۱)، عضو شورای سردبیری روزنامه سلام و مدتی دبیرکل حزب همبستگی و مدیرمسئول روزنامه همبستگی بود. او همواره از اصلاح طلبانی بود که ساز جداگانه ای با اصلاح طلبان داشته است و هیچ وقت خود را درگیر بازی های جناحی نکرده ولی همیشه به صراحت خود را اصلاح طلب دانسته است. او که حتی در انتخابات ریاست جمهوری سال ۹۲ کاندید شد و نتوانست تایید صلاحیت شود بار دیگر در انتخابات مجلس دهم کاندید شد که باز هم توسط شورای نگهبان رد صلاحیت شد او حالا میخواهد به مانند دوره اول شورای اسلامی شهر تهران نماینده مردم تهران شود که البته در دوره اول که اتفاقا نائب رییس شورا بود حواشی و مشکلات زیادی را برای دولت خاتمی به وجود آورد و همچنین کرباسچی اصلاح طلب را که شهردار تهران بود با انتقادات ریز و درشت خود آزار داد به خاطر همین است که از آن سال ها گروهی از اصلاح طلبان اصلا دلخوشی از اصغرزاده ندارند حتی یکی از اصلاح طلبان برای انتخابات مجلس گفته بود اصغرزاده نباید در لیست اصلاح طلبان باشد حال باید ببینیم که اصغرزاده میتواند اینبار بعد از دوناکامی بزرگ تایید صلاحیت شود و در صورت تایید صلاحیت شدن میتواند در لیست اصلاح طلبان به سر لیستیمحسن هاشمی رفسنجانیبرایانتخابات شورای شهر تهرانقراربگیرد او که همواره از مخالفان سرسخت آیت الله هاشمی رفسنجانی بوده است حاضر می شود در لیستی به سرلیستی پسر او حاضر شود.

شورای نگهبان صلاحیت او را همچون بیشتر اعضای جناح چپ برای نمایندگی در مجلس چهارم رد کرد. اصغرزاده ۲۴ ساعت پس از پایان دوره نمایندگیش دستگیر و به مدت یک ماه در سلول انفرادی بازداشت شد. علت بازداشتش اظهارات خلاف عرف در دوران نمایندگیش بود که خیلی ها سرنوشتی مشابه را برایمحمود صادقینماینده فعلی مجلس به علت اظهاراتش در مورد حساب های قوه قضاییه پیش بینی می کنند. پس از آزادی از زندان شغل مهندسی را رها کرد(وی مدرک مهندسی صنایع از دانشگاه صنعتی شریف دارد) و به همراه تعدادی از دوستانش همچون سعید حجاریان تحصیل در رشته علوم سیاسی دانشگاه تهران را آغاز کرد. پس از آن نیز برای انتخابات میاندوره‌ای مجلس پنجم، مجلس هفتم و سه دوره انتخابات ریاست جمهوری هفتم(۱۳۸۰)، هشتم(۱۳۸۴) و نهم(۱۳۹۲) کاندیدا شد که برای هیچ‌کدام تأیید صلاحیت نشد.

ارسال نظر