|
|
کدخبر: ۱۷۹۶۱۲

وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: در راستای حمایت از تولید ایرانی، ۲۵ هزار صنعت کوچک و متوسط در دولت یازدهم مورد حمایت قرارگرفته است.

به گزارش امید نیوزمحمدرضا نعمت زاده عصر شنبه در جشنواره تجلیل از کارآفرینان برتر حوزه کسب و کار و کارگاه های خرد و کوچک صندوق کارآفرینی امید استان مرکزی در اراک افزود: ۱۲ هزار مورد از این تعداد طرح حمایتی را واحد های صنعتی و ۱۳ هزار واحد نیز توسط جهاد کشاورزی با دریافت تسهیلات حمایت شده اند.
وی اظهار کرد: در برنامه ستاد اقتصاد مقاومتی طرحی برای بیش از نیم میلیون صنف کشور که نیاز به توسعه فعالیت دارند، در نظر گرفته شده تا تسهیلات با شرایط مطلوب را دریافت کنند.
وی گفت: در قالب این طرح، صندوق کارآفرینی امید می تواند خارج از نظام بانکی تسهیلات مطلوب را ارایه کند.
وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: برای ایجاد اشتغال و توجه به روستائیان لازم است صنعت به روستاها و به ویژه، به روستاهای مرزی سوق داده شود.
نعمت زاده افزود: با تصویب مجلس شورای اسلامی منابع ارزی این فعالیت و طرح مهم، محقق و اشتغال آفرینی و رونق تولید در روستاها شکل می گیرد.
وی اظهار کرد: برای رونق کشاورزی لازم است صنایع دستی از جمله قالی بافی نیز در دستور کار قرار گیرد تا اهالی روستا از منابع درآمدی متعددی بهره مند شود.
وی، اولویت اصلی دولت یازدهم را ایجاد درآمد و اشتغال عنوان کرد و گفت: رهبر معظم انقلاب به حق بر ایجاد اشتغالزایی تاکید کردند و در واقع با حمایت از تولید، اشتغال پایدار تثبیت می شود.
نعمت زاده گفت: اکثر کارخانجات و غول های تجاری مطرح دنیا، فعالیت خود را از کارگاه های کوچک آغاز کرده اند و باید با بهادان به صنایع خرد و کوچک زمینه توسعه اقتصادی کشور را فراهم کرد.
نماینده مردم اراک، کمیجان و خنداب در مجلس شورای اسلامی گفت: لایحه ای از طرف دولت به مجلس تقدیم شده که با ۱.۵ میلیارد دلار از منابع صندوق توسعه ملی، تقویت اشتغال روستایی محقق شود.
سیدمهدی مقدسی افزود: پس از انتخابات این لایحه در مجلس تصویب و روستاها و شهرهای کمتر از ۱۰ هزارنفر می توانند از این تسهیلات بهره مند شوند.
وی اظهار کرد: دولت یازدهم به اشتغال اهتمام داشته و دراین راستا ۲۴ هزار واحد تولیدی در طرح ضربتی حمایت شده که از این تعداد پنج هزار طرح به بهره بردرای رسیده است.
مقدسی ادامه داد: مردم روز ۲۹ اردیبهشت با حضور ارزشمند در پای صندوق رای با شناخت و شعور به نامزد اصلح خود رای خواهند داد.
در ادامه این جشنواره از جمعی از کارآفرینان استان در بخش های مختلف تولیدی تجلیل شد.
استان مرکزی به عنوان دومین قطب صنایع مادر تخصصی کشور و چهارمین قطب صنعت کشور بیش از دو هزار و ۹۰۰ واحد صنعتی کوچک و بزرگ دارد.

ارسال نظر