|
|
کدخبر: ۱۸۲۱۱۸

نماینده مردم بوشهر در مجلس گفت: امروز مسئولان ایرانی به بندرگاه می‌روند و با مسئولان اماراتی دیدار می‌کنند تا از آخرین وضعیت این پرونده اطلاعات دقیقی کسب شود.

به گزارش  امیدنیوز ،

عبدالحمید خدری، در خصوص حمله پلیس دریایی امارات به یک لنج ماهیگیری ایرانی در آب‌های خلیج فارس، اظهار داشت: روز گذشته 9 صیاد ایرانی در لنج ماهیگیری حضور داشته‌اند که مورد تعرض پلیس امارات قرار می‌گیرند، یکی از صیادان ایرانی در این درگیری جان خود را از دست داده و 8 صیاد دیگر توسط پلیس امارات دستگیر شده‌اند.

نماینده مردم بوشهر در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه پس از وقوع این حادثه، از طریق پناهی‌آذر معاون ایرانیان و امور مجلس وزارت امورخارجه و چگینی مدیرکل کنسولی وزارت امورخارجه پیگیری‌های لازم را انجام دادیم، بیان کرد: روز گذشته نشستی در وزارت امور خارجه برگزار شد که پس از اطلاع یافتن از جزئیات موضوع، موضع وزارتخارجه جدی خواهد بود.

وی با اشاره به اینکه هنوز خبرها تایید نشده است، بیان کرد: مقرر شد به دلیل تعطیلی شنبه در امارات، امروز مسئولان ایرانی به بندرگاه بروند و دیداری با مسئولان اماراتی داشته باشند تا از آخرین وضعیت این پرونده اطلاعات دقیقی کسب شود.

خدری گفت: متاسفانه این موضوع اولین اقدام این چنینی اماراتی‌ها نیست، ظاهرا لنج صیادان ایرانی در آبهای داخلی بوده است.

ارسال نظر