|
|
کدخبر: ۱۸۲۸۲۸

وزیر خارجه ترکیه از پیشنهاد طرف روسی برای برگزاری نشست وزرای امور خارجه سه کشور ضامن صلح در سوریه (روسیه، ایران و ترکیه) درباره شکل‌گیری هرچه سریعتر کمیته قانون اساسی سوریه خبر داد.

به گزارش امید نیوز و بهه نقل از خبرگزاری «نووستی»، "مولود چاووش ‌اغلو" وزیر امور خارجه ترکیه شب گذشته در جمع خبرنگاران اعلام کرد که طرف روسی پیشنهاد برگزاری نشست دوباره وزرای خارجه سه کشور ضامن صلح در سوریه (روسیه، ایران و ترکیه) به منظور بررسی وضعیت کنونی شکل‌گیری کمیته قانون اساسی سوریه را مطرح کرده و مقامات آنکارا از این پیشنهاد حمایت می‌کنند.

وی گفت: «در رابطه با تشکیل کمیسیون قانون اساسی، وزیر خارجه روسیه پیشنهاد برگزاری نشست دوباره وزرای خارجه سه کشور ضامن صلح در سوریه را داده و من با این مسئله موافقت کرده ‌ا م. اکنون باید این مسئله با طرف ایرانی در میان گذاشته شود.»

وزیر خارجه ترکیه تاکید کرد، هدف از رایزنی‌های سه‌جانبه در این باره، پیشبرد تلاش‌ها برای تشکیل کمیسیون قانون اساسی تا پایان سال جاری است که همچنان به قوت خویش باقی است.

لازم به ذکر است نمایندگان روسیه، ایران و ترکیه به همراه استفان دی‌میستورا، نماینده ویژه دبیرکل سازمان ملل در امور سوریه، در حال کار بر روی تشکیل کمیسیون قانون اساسی، متشکل از طرفین مناقشه در سوریه هستند تا به روی اصلاحات مورد نیاز در قانون اساسی این کشور کار کند.

کشورهای غربی اصرار دارند تا این کمیسیون قبل از پایان سال 2018 تشکیل شده باشد، در حالیکه وزیر خارجه روسیه معتقد است که دلیلی برای تعجیل در این مسئله وجود ندارد.

ارسال نظر