|
|
کدخبر: ۱۸۴۴۱۴

مصطفی الکاظمی، نخست وزیر عراق از یک سوء قصد جان سالم به در برد

نخست وزیر عراق پس از فرار سالم از حمله هواپیمای بدون سرنشین به اقامتگاهش در بغداد، جان سالم به در برد.

ارتش عراق می گوید مصطفی الکاظمی، نخست وزیر عراق، پس از هدف قرار دادن یک پهپاد مملو از مواد منفجره محل اقامت وی ​​در پایتخت بغداد، از یک سوء قصد جان سالم به در برد. الکاظمی سالم فرار کرد، اما منابع امنیتی به خبرگزاری رویترز گفتند که در حمله روز یکشنبه حداقل شش تن از نیروهای حفاظت شخصی نخست وزیر زخمی شدند.

الکاظمی با انتشار پستی در توییتر خواستار آرامش و خویشتن داری شد. او گفت: «حالم خوب است، الحمدلله، و از همه به خاطر خیر عراق به آرامش و خویشتنداری دعوت می کنم.

او بعداً در تلویزیون عراق ظاهر شد، با پیراهن سفید پشت میز نشسته بود و آرام و خونسرد به نظر می رسید. او گفت: «حملات ناجوانمردانه موشکی و پهپادی نه میهن می‌سازد و نه آینده را می‌سازد». حمله صبح زود پس از تظاهرات مرگبار در پایتخت عراق بر سر نتیجه انتخابات سراسری در 10 اکتبر رخ داد.

گروه‌هایی که تظاهرات را رهبری می‌کنند، شبه‌نظامیان به‌شدت مسلح مورد حمایت ایران هستند که بخش عمده‌ای از قدرت پارلمانی خود را در انتخابات از دست دادند. آنها به بی نظمی در رای گیری و شمارش آرا متهم شده اند. هیچ گروهی بلافاصله مسئولیت حمله روز یکشنبه به اقامتگاه الکاظمی در منطقه سبز مستحکم بغداد، که ساختمان های دولتی و سفارتخانه های خارجی را در خود جای داده است، بر عهده نگرفت.

در بیانیه ارتش عراق آمده است که ترور نافرجام با یک هواپیمای بدون سرنشین مملو از مواد منفجره انجام شده است و نخست وزیر در سلامت کامل به سر می برد. در این بیانیه آمده است: «نیروهای امنیتی در رابطه با این تلاش نافرجام اقدامات لازم را انجام می دهند.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ارسال نظر

پربیننده ترین