|
|
کدخبر: ۱۸۴۴۲۸

آرامش ناآرام در بغداد پس از سوء قصد به نخست وزیر عراق

معترضان چند روز پس از سوء قصد نافرجام برای ترور مصطفی الکاظمی، هنوز نتایج انتخابات را مورد اختلاف قرار می دهند.

معترضان عراقی که نتایج انتخابات پارلمانی اخیر را رد می‌کنند، در نزدیکی منطقه سبز با امنیت بالا دست به تحصن زده‌اند، در حالی که آرامش ناآرام در بغداد پس از تلاش نافرجام برای ترور اولیه مصطفی الکاظمی، نخست‌وزیر، آغاز شده است. صبح یکشنبه.

خالد، یک معترض که در مقابل یک چادر موقت در نزدیکی پل نمادین الجمهوریه نشسته است، به الجزیره گفت: "ما نتایج انتخابات را نمی پذیریم و سرزنش را نمی پذیریم." تا زمانی که آنچه را که لیاقتمان را داریم به ما ندهند، آنجا را ترک نخواهیم کرد.

خالد یکی از چند صد معترض است که عمدتاً از حامیان جناح‌های سیاسی حامی ایران هستند که در انتخابات اکتبر متحمل ضررهای بزرگی شدند. آنها ادعا کردند که در انتخابات تقلب شده است.

همین گروه از معترضان هم اکنون دست داشتن خود در حمله پهپادی که به اقامتگاه نخست وزیر عراق در منطقه سبز حمله کرد را تکذیب می کنند.

پس از یک آخر هفته پر حادثه که درگیری‌های مرگبار بین معترضان و نیروهای امنیتی در روز جمعه رخ داد که منجر به کشته شدن سه نفر و زخمی شدن بیش از صد نفر شد و حمله هواپیمای بدون سرنشین که در روز یکشنبه رخ داد، پایتخت عراق در حال حاضر در حالی که احزاب مختلف این روند را انجام می‌دهند، درگیر است. تشکیل دولت با احتیاط

تا کنون هیچ گروهی مسئولیت این حمله را بر عهده نگرفته است.

گزارش‌های رسانه‌ای به نقل از منابع امنیتی و مقامات دولتی، می‌گویند که دست‌کم یک شبه‌نظامی تحت حمایت ایران مسئول این حمله بوده است، که بسیاری از تحلیل‌گران می‌گویند، نشانه‌های گروه‌های شبه‌نظامی است که نتایج انتخابات را رد کرده و تهدید به توسل به زور کرده‌اند.

 

 

 

 

 

ارسال نظر

پربیننده ترین