|
|
کدخبر: ۱۸۴۵۱۸

ایران چهارمین محموله میعانات گازی خود را به ونزوئلا تحویل داد

ونزوئلا و ایران هر دو قصد افزایش تولید نفت خود را دارند.

ونزوئلا و ایران هر دو قصد افزایش تولید نفت خود را دارند.به نقل از اویل پرایس، طبق گفته یکی از اعضای مجلس ونزوئلا، ایران چهارمین محموله میعانات گازی را در سال جاری میلادی به ونزوئلا تحویل داده است.

شرکت نفت دولتی ونزوئلا نیازی حیاتی به این میعانات گازی دارد، چون به‌خاطر تحریم‌های آمریکا هیچ گزینه دیگری برای تهیه آن ندارد. از این نفت خام فوق‌سبک برای ترکیب با نفت خام بسیار سنگین ونزوئلا استفاده می‌شود تا آن را رقیق‌تر کند و آماده صادرات کند.

ایران و ونزوئلا که هر دو تحت تحریم‌های آمریکا قرار دارند، در سال جاری میلادی قراردادی امضا کرده‌اند که طبق آن ایران میعانات گازی خود را به کاراکاس می‌فرستد و نفت خام ونزوئلا را به‌ازای آن دریافت می‌کند.طبق گفته وزارت خزانه‌داری آمریکا، این قرارداد نقض تحریم‌های این کشور است اما هیچ اقدامی برای جلوگیری از آن صورت نگرفته است.

ونزوئلا و ایران هر دو قصد افزایش تولید نفت خود را دارند، البته ایران در صورت به نتیجه رسیدن مذاکرات هسته‌ای، فرصت بیشتری برای این کار دارد.

وزیر نفت ایران اعلام کرده بود: «ما قصد داریم 145 میلیارد دلار برای توسعه صنعت نفت در بخش اکتشاف، تولید و پتروشیمی طی 4 تا 8 سال آینده سرمایه‌گذاری کنیم، بنابراین از حضور سرمایه‌گذاران داخلی و خارجی در این صنعت استقبال خواهد شد».

ونزوئلا هم صادرات نفت خود مخصوصاً به چین و مالزی را افزایش داده است. این کشور در ژوئیه سال جاری میلادی بیش‌از 700 هزار بشکه در روز نفت خام صادر کرده است. اما از آن زمان صادرات نفت ونزوئلا به‌خاطر کیفیت نفت خام و مسائل زیرساختی کاهش یافته است.

 

ارسال نظر

پربیننده ترین