|
|
کدخبر: ۱۸۴۵۲۴

چندین کشته بر اثر انفجار در شهر بصره

ارتش عراق می گوید یک موتورسیکلت مجهز به مواد منفجره باعث انفجار شد که دست کم چهار کشته و چهار زخمی بر جای گذاشت.

ارتش عراق اعلام کرد در انفجاری که مرکز شهر بصره در جنوب عراق را لرزاند، حداقل چهار نفر کشته و چهار نفر دیگر زخمی شدند. ارتش در بیانیه ای در روز سه شنبه اعلام کرد که یک موتورسیکلت مجهز به مواد منفجره علت این انفجار بوده است که ستونی از دود سیاه را به آسمان فرستاد.  یک رسانه وابسته به نیروهای امنیتی این کشور، گفت که این چهار نفر بر اثر آتش سوزی در دو خودرو که نزدیک موتورسیکلت بودند جان خود را از دست دادند.

سعد معن، رئیس رسانه امنیتی در بیانیه‌ای گفت: کارشناسان پزشکی قانونی و تیم‌های فنی تخصصی همچنان در محل حادثه حضور دارند تا ماهیت آن را مشخص کنند و جزئیات بیشتری در مورد ماهیت این حادثه ارائه کنند. وی افزود: این سلول پس از تکمیل بررسی‌ها و گزارش‌های فنی جزئیات گسترده‌تری را در بیانیه بعدی اعلام خواهد کرد. یک منبع امنیتی ارشد در بیانیه ای به شبکه رسانه ای رووداو گفت که این انفجار در مقابل بیمارستان الجمهوری در مرکز شهر و در چهارراه الصمود رخ داده است. هنوز مسئولیت این انفجار بر عهده نگرفته است. اسعد العدانی، فرماندار بصره به خبرنگاران گفت که این انفجار "اثر انگشت داعش (دولت اسلامی) را دارد". منابع پلیس و بهداشت پیشتر به خبرگزاری رویترز گفته بودند که در این انفجار 20 نفر دیگر زخمی شده اند.

حملات بمب‌گذاری در جنوب عراق، جایی که بخش عمده نفت این کشور تولید می‌شود، نسبتاً نادر است، به‌ویژه از زمان شکست گروه مسلح داعش (داعش) در سال 2017. پس از انتخابات پارلمانی 10 اکتبر که در آن مقتدی صدر، رهبر پوپولیست به عنوان بزرگترین برنده ظاهر شد، بی ثباتی سیاسی در عراق افزایش یافته است. جناح های مسلح شیعه وفادار به ایران که حدود دو سوم کرسی های پارلمان خود را از دست دادند، نتایج انتخابات را به اتهام تقلب رد کردند.

 

 

 

 

 

 
 

ارسال نظر

پربیننده ترین