|
|
کدخبر: ۱۸۹۹

نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی برای چندمین بار خواستار تشدید فشار غرب بر ایران شد و گفت غرب نباید فریب انتخابات ایران و حسن روحانی را بخورد.

به گزارشامیدنیوزبه نقل از کیهان، وی در سخنانی که طبق معمول بوی گزافه‌گویی می‌دهد گفته است: «با توجه به پیشرفت برنامه هسته‌ای ایران، ‌ تشدید تحریم‌های اقتصادی و ارائه یک گزینه نظامی معتبر علیه این کشور بیش از هر زمان دیگری اهمیت دارد تا از برنامه اتمی خود دست بردارد.»


نخست‌وزیر اسرائیل می‌افزاید: «یک ماه از انتخابات ریاست جمهوری ایران گذشته و ایران هنوز با سرعت بسیار به سمت توسعه توانایی‌های اتمی پیش می‌رود. ایران روند پالایش غنی‌سازی(اورانیوم) خود را توسعه داده و به طور همزمان در حال ساخت رآکتور تولید پلوتونیوم است».
او همچنین گفت ایران باید همه فعالیت‌های مربوط به غنی‌سازی اورانیوم را متوقف کند و همه(اورانیوم) غنی شده را از مرزهای کشور خارج نماید و نیروگاه غنی‌سازی غیرقانونی قم را تعطیل کند.


نتانیاهو همچنین در مصاحبه با سی‌بی‌اس گفت: «ساعت اسرائیل در برابر ایران تندتر از ساعت آمریکایی‌ها کار می‌کند زیرا ما فاصله(جغرافیایی) کمی با ایران داریم؛ می‌توانیم آسیب بیشتری ببینیم و لذا فوریت مسئله برای ما به نسبت آمریکایی‌ها متفاوت است».


نتانیاهو به باب شیفر مجری قدیمی سی‌بی‌اس گفت: «من از کشورم در برابر رژیمی که ما را به نابودی دوباره تهدید می‌کند، دفاع می‌کنم».
نتانیاهو آمریکا را نیز به برداشتن گام‌های جدی‌تر در برابر ایران فرا خواند و گفت: «مهم این است که سران تهران بفهمند که بعد از انتخابات‌شان، سیاست(فشار و تحریم علیه ایران) فرقی نمی‌کند».


نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی، رئیس جمهوری منتخب ایران را «ابزاری» برای رسیدن به بمب اتمی ایران نامید و گفت «او لبخند می‌زند و ایران بمب می‌سازد».


نتانیاهو به سی‌بی‌اس گفت: «روحانی از احمدی‌نژاد انتقاد می‌کند که چرا گرگی در پوست گرگ بوده است. او گرگی در لباس میش است»(!)
یاوه‌گویی نتانیاهو در حالی است که او بهتر از هرکس می‌داند در صورت ارتکاب کوچک‌ترین خطایی، حیفا و تل‌آویو با خاک یکسان خواهند شد.

در عین حال براساس تقسیم کار انجام شده، چون دولت آمریکا رأساً نمی‌خواهد با اعتبار خود بازی کرده و درباره اقدام نظامی بلوف بزند، ‌مسئولیت این کار معمولاً به رژیم صهیونیستی - سگ زنجیری آمریکا - سپرده می‌شود تا به اصطلاح کفه داشته‌ها و تهدیدهای آمریکا مقابل ایران سنگین‌تر شود.


پیش از این کسانی چون مئیر داگان(رئیس سابق سرویس جاسوسی اسرائیل) تصریح کرده‌اند که امثال نتانیاهو زیاد پارس می‌کنند اما قادر به گاز گرفتن نیستند.
رژیم صهیونیستی هم تنها رژیم اشغالگر در دنیا محسوب می‌شود که به ضرب و زور نسل‌کشی و قتل عام زنان و کودکان بی‌گناه به حیات ننگین خود تداوم می‌بخشد.

ارسال نظر