|
|
کدخبر: ۳۰۶۵

زیر سابق وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات پس از حدود ۶ ماه حضور در این وزارتخانه امروز در حالی در مراسم تودیع خود حضور یافت که معتقد بود طی این مدت هیچ پشتیبانی از وی و این وزارتخانه از سوی آنان که باید حمایت می کردند صورت نگرفته است.

به گزارشامید، به نقل از خبرآنلاین محمد حسن نامی در این مراسم تاکید کرد: روزی که بر مسند این وزارتخانه تکیه زدم خوشحال بودم چراکه معتقد بودم وجودم باعثپایدار ماندن این وزارتخانه می شود اما علاوه براینکه از ما هیچ پشتیبانی نشد بلکه هر روز به ما فشار می آوردند و حتی اجازه ارائه یک گزارش اقتصادی را هم به ما نمی دادند.

وی متذکرشد: من با اهداف بزرگ به این وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات پا گذاشتم اما ناگاه متوجه شدم حمایتی صورت نمی گیرد و من و این وزارتخانه تنها هستیم.

به گفته وزیرسابق ارتباطات و فناوری اطلاعات، این بی توجهی ها به این وزارتخانه در حالی بود که ما بعد از وزارت نفت و اقتصاد بالاترین واریزی درآمد به خزانه را به خودمان اختصاص داده بودیم.

به گفته وی، در سال گذشته این وزارتخانه ۵ هزار و ۱۸۴ میلیارد تومان درآمد را به خزانه واریز کرده است.

نامی با اشاره براینکه ما خیلی کارها می خواستیم انجام دهیم اما مورد هجوم قرار گرفتیم تصریح کرد: انتخابات یازدهمین دوره ریاست جمهوری و پیروزی دانشمند عزیز آقای روحانی نور امید در دل ها روشن شد و امیدواریم در این دولت وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات به جایگاه خودش باز گردد.

وی در عین حال خواستار نشستن وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات برمسند دبیرشورای عالی مجازی شد و تاکید کرد: این سمت باید در اختیار وزیر قرار بگیرد در غیراینصورت مشکلات این وزارتخانه به قوت خود باقی خواهد ماند.

وزیرسابق ارتباط و فناوری ارتباطات خاطرنشان ساخت: یک دلار سرمایه گذاری در زیرساخت ۳ دلار در انرژی صرفه جویی می کند و ۱.۸ دلار در بازیافت محیط زیست و ۳.۴ دلار در بازیافت سایر صنایع تاثیرگذار خواهد بود.

براساس اظهارات نامی، شرایط جهانی به سمتی رفته که کمپانی چون گوگل در ۶ ماه گذشته ۱۰ سرویس جدید ارائه کرده است بنابراین رقابت در این بازار دشوار خواهد بود و باید ما با ایجاد راهکارهایی قدرت خود را در بازار جهانی افزایش دهیم.

به گزارش خبرآنلاین، محمد حسن نامی امروز از همکاران خود در وزارت ارتباطات و فناوری ارتباطات خداحافظی کرد و صندلی خود را به واعظی وزیر جدید این وزارتخانه سپرد.

ارسال نظر