|
|
کدخبر: ۳۶۰

جلالی‌خمینی در مراسم دیدار علما با روحانی:

حجت‌الاسلام والمسلمین جلالی خمینی گفت: نباید وضعیت به‌گونه‌ای باشد که این ذهنیت ایجاد شود که روحانیون از دولت حقوق می‌گیرد و نباید حرفی بزند؛ خیر اینطور نیست. باید روحانیون آزاد باشند و گفتنی‌ها را بگویند.

به گزارشامیدنیوزبه نقل از تسنیم، حجت‌الاسلام والمسلمین جلالی خمینی صبح امروز چهارشنبه در مراسم دیدار علما و روحانیون با حسن روحانی رئیس جمهور منتخب که در تالار بزرگ وزارت کشور برگزار شد، ضمن تبریک به حسن روحانی به دلیل پیروزی در انتخابات ریاست جمهوری اظهار داشت: مردم بسیار خوب انجام وظیفه کردند و همانگونه که رهبری فرمودند، حماسه سیاسی با حضور مردم رقم خورد.

وی گفت: این انتخابات نشان داد که هیچ دستی در کار نبوده و کسی قیم مردم نشد و خود ملت بودند که در صحنه انتخابات حاضر شدند و با رای بالا دنیا را متحیر کردند.

جلالی خمینی با بیان اینکه باید همه تلاش‌ها در جهت پاسخگویی به منویات امام(ره)، مقام معظم رهبری و مردم و شهدا باشد، افزود: همان‌گونه که امام فرمودند، انقلاب بر پایه دو رکن اسلام و خدمت به محرومین برپا شده و همه منویات باید در راستای خدمت به همین دو مورد باشد چرا‌که این انقلاب بر دو پایه جمهوری و اسلام برپا شده است و در آن باید هم به مردم خدمت کرد و هم به اسلام.

وی با تاکید بر استفاده از همه ظرفیت‌ها در پشبرد اهداف انقلاب اسلامی گفت: انسان نمی‌تواند اقدامات دولت‌های گذشته را انکار کند، چراکه همه به این نتیجه رسیده‌اند که هیچ حکومتی مثل جمهوری اسلامی خدمت نکرده است. جمهوری اسلامی در دستاوردهای تکنولوژیکی و نانوفناوری به رتبه خوبی رسیده است.

جلالی خمینی با طرح این پرسش که ما باید ببینیم برای اسلام چه کرده‌ایم؟ افزود: متاسفانه به صحنه‌هایی برمی‌خوریم که حتی نمونه آن را در قبل از انقلاب هم ندیده بودیم.

وی با بیان اینکه باید بررسی کنیم که شهدا و خانواده‌های آنها چه توقعاتی ‌دارند؟، گفت: دانشگاه‌ها، ادارات و جامعه ما باید اسلامی شوند.

وی با تاکید بر اهمیت و نقش مساجد در جامعه اسلامی تصریح کرد: یکی از مظاهر اسلام مساجد و حوزه‌هاست لذا نباید وضعیت به‌گونه‌ای باشد که این ذهنیت ایجاد شود که روحانیون از دولت حقوق می‌گیرد و نباید حرفی بزند؛ خیر اینطور نیست. باید روحانیون آزاد باشند و گفتنی‌ها را بگویند، همچنین مساجد باید ترمیم شوند چرا‌که مساجد نابسامانی‌های زیادی دارد.

جلالی خمینی افزود: دولت جمهوری اسلامی و مجلس شورای اسلامی تا می‌توانند، باید به مردم کمک کنند، چرا‌که این انقلاب از مردم به وجود آمده و استمرار انقلاب هم از آنها به وجود می‌آید.

وی با اشاره به مشکل بیکاری و ازدواج جوانان، بر لزوم توجه رئیس جمهور منتخب به اینگونه مشکلات ‌تأکید و خطاب به علمای حاضر در این مراسم اظهار داشت: این عنایت خداوند بود که مردی در تاریخ بیدار شود و بعد از ۱۴۰۰ سال غربت اسلام، حکومت اسلامی را برپا کند لذا بنده معتقدم بعد از غیبت کبری شخصیتی عالم مثل امام به دنیا نیامده و نخواهد آمد.

جلالی خمینی در پایان با بیان اینکه دشمن علی‌رغم تلاش شبانه‌روزی امروز فهمید که سیلی بزرگی را از انقلاب خورد است، گفت: زمانی که امام می‌گفتند انقلاب صادر شده است، ما تعجب می‌کردیم اما امروز با بیداری اسلامی می‌بینیم که انقلاب ما صادر شده است لذا همه باید به دولت کمک کنیم و توانمندی‌های خود را به میدان آوریم تا برنامه‌های آقای روحانی اجرایی شود.

ارسال نظر