|
|
کدخبر: ۹۲۵۰۱

پایگاه خبری - تحلیلی المانیتور اعلام کرد «وندی شرمن» معاون وزیر امور خارجه آمریکا و مذاکره کننده ارشد این کشور در گروه ۱ + ۵ به ژنو خواهد رفت.

به گزارشامید، فارس به نقل از پایگاه المانیتور نوشت: وزارت خارجه آمریکا امروز چهارشنبه اعلام خواهد کرد که «وندی شرمن» بهژنوخواهد رفت تا درباره اجرای توافق موقت با ایران گفت‌وگو کند.

پیشتر اعلام شده بود سید عباس عراقچی معاون امور حقوقی و بین‌المللی وزارت امور خارجه و عضو ارشد تیم مذاکره کننده هسته‌ای کشورمان به منظور دیدار با هلگا اشمید معاون کاترین اشتون مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا بامداد پنجشنبه ۱۹ دیماه در صدر هیئتی راهی ژنو محل برگزاری این نشست خواهد شد.

عراقچی و اشمید قرار است ساعت ۱۸ روز پنجشنبه به وقت ژنو با یکدیگر دیدار و در خصوص چند نکته فنی باقیمانده از نشست کارشناسی ایران و ۱ + ۵ به رایزنی و تبادل نظر بپردازند.

حمید بعیدی‌نژاد مدیرکل سیاسی و بین‌المللی وزارت خارجه عراقچی را در این دیدار همراهی می‌کند.

سید عباس عراقچیمعاون وزیر خارجه کشورمان از دیدارش با اشمید در روزهای پنجشنبه و جمعه به منظور بررسی مسائلی که در نشست کارشناسی ایران و ۱ + ۵ در خصوص اجرای توافق ژنو باقیمانده خبر داد.

وی پیش از این گفته بود که پیشرفت‌های خوبی در نشست کارشناسی حاصل شده اما برخی مسائل هنوز باقیمانده که بایستی در سطح سیاسی حل و فصل شود.

معاون وزیر خارجه کشورمان در خصوص اجرای توافق ژنو نیز گفته بود که تا زمانی که همه مسائل حل نشود نمی‌توان هیچ تاریخی را برای شروع گام اول تعیین کرد.

ارسال نظر