|
|
کدخبر: ۱۸۰۳۴۸

با مشارکت بیش از 19میلیون و 212 هزار نفر از مخاطبان تلویزیون، جشنواره مردمی نوروزی صداوسیما به کار خود پایان داد.

به گزارش ایلنا، محمدحسین رنجبران مدیرکل روابط عمومی رسانه ملی اعلام کرد: از اول فروردین ۹۷ که همه شبکه‌ها در برنامه‌های زنده خود از مخاطبان خواستند آثار بر‌تر نوروزی در شبکه‌های مختلف را معرفی کنند، تاکنون بیش از ۱۹ میلیون و دویست هزار نفر از طریق سامانه‌های معرفی شده، اقدام به انتخاب برنامه‌های مورد علاقه خود کردند.

وی گفت: این نظرسنجی عمومی در هر شبکه در حوزه‌های مختلف، سریال‌ها، برنامه‌های ترکیبی، مسابقات، بازیگران زن و مرد و مستند‌ها را شامل می‌شد.

رنجبران افزود: صداوسیما در ایام نوروز با تدارک برنامه‌ای تحت عنوان «سین سیما» که از شبکه سه پخش شد، این نظرسنجی را برای ارزیابی عملکرد شبکه‌های مختلف در تولیدات نوروزی آغاز کرد و مخاطبان نظرات خود را از طریق سیستم پیامکی و اپلیکیشن سروش ارائه کردند.

مدیرکل روابط عمومی رسانه ملی گفت: آخرین زمان نظرسنجی جشنواره نوروزی سیما ساعت ۱۲ شب ۲۲ فروردین بود.

رنجبران با تاکید بر این نکته که در این رقابت هنری، فقط نظر مخاطبان ملاک انتخاب قرار گرفت، افزود: براساس آخرین نتایجی که ارزیابی شد، ۱۰ برنامه و هنرمند، بیشترین آرای جشنواره نوروزی سین سیما در گروه‌های ۱۰ گانه را کسب کردند.

مدیرکل روابط عمومی رسانه ملی این نتایج را به ترتیب شبکه‌ها، برنامه‌ها و نفرات بر‌تر این جشنواره به شرح زیر اعلام کرد:

۱- شبکه نسیم: مهران مدیری مجری برگزیده مردمی با ۱ میلیون و ۴۰۰ هزار رای، برنامه «کودک شو» با ۱ میلیون و یکصد هزار رای، برنامه دورهمی با ۹۳۵ هزار رای و سروش جمشیدی بازیگر برگزیده برنامه‌های ترکیبی با ۸۲۵ هزار رای، فریدون آسرایی خواننده تیتراژ برنامه وقتشه با ۵۳۰ هزار رای و الهه پرسون مجری شبکه نسیم با ۲۱۰ هزار رای.

۲- شبکه یک: سریال پایتخت با ۷۱۰ هزار رای سریال برگزیده، ریما رامین‌فر با ۳۷۲ هزار رای بازیگر برگزیده سریال‌های نوروزی و مستند ایرانگرد با ۳۲۵ هزار رای، مجموعه مستند برگزیده در مستندهای نوروزی.

۳- شبکه پنج با برنامه «شب فیروزه‌ای» با ۷۳۰ هزار رای.

مدیرکل روابط عمومی رسانه ملی به میزان آرای مردمی به تفکیک هر شبکه را نیز به شرح زیر اعلام کرد: شبکه نسیم با ۵۶۰۶۹۶۰ رای، شبکه سه ۳۴۷۹۵۶۳ با رای، شبکه پنج با ۳۲۵۴۹۰۱ رای، شبکه یک با ۲۷۲۷۹۰۳ رای، شبکه دو با ۱۱۱۵۷۷۹ رای، شبکه قرآن با ۵۴۵۶۶۹ رای، شبکه امید با ۴۵۵۹۰۳ رای، شبکه چهار ۲۹۱۷۳۱با رای، شبکه مستند با ۲۲۹۲۴۰ رای، شبکه آموزش با ۲۰۱۵۲۹ رای، شبکه افق با ۱۳۸۳۳۳ رای و شبکه نهال ۹۵۱۳۰ با رای.

مدیرکل روابط عمومی رسانه ملی همچنین افزود: آخرین نتایج این نظرسنجی عمومی که درباره تولیدات نوروزی سیما در نوروز ۹۷ برگزار شد، در ویژه برنامه «ناگهان باران» به تهیه‌‌کنندگی محسن رفیعی و همچنین در برنامه صبحگاهی «حالاخورشید» که با اجرای رضا رشید‌پور در صبح روز عید مبعث پخش شد اعلام شد و جمعه آینده همزمان با اعیاد شعبانیه، قرعه کشی برای انتخاب نفرات مخاطبان و اهداء جوایز به آنان نیز برگزار خواهد شد.

جشنواره «سین سیما» هر روز ساعت ۱۶: ۳۰ در شبکه سه با دبیری ناصر کریمان، اجرای پیمان طالبی و با تهیه کنندگی علی زاهدی روی آنتن رفت و مخاطبان توانستند آراء خود را به برنامه‌های نوروزی، سریال‌های نوروزی، برنامه‌های ترکیبی، بازیگران و مجریان مورد نظر، از طریق شماره پیامکی #۱۶۲*و اپلیکیشن پیام رسان سروش از طریق کد دستوری #۹۷*۱۶۲* به «سین سیما» ارسال کنند. هر مخاطب می‌توانست فقط یک بار رای بدهد اما در هر رشته می‌توانست به چند نامزد رای دهد.

رنجبران همچنین افزود: کسب ۶۰۹۴۰۳ رای برای جشنواره نوروزی صدا نیز، حکایت از توجه مخاطبان رادیویی به برنامه‌های نوروزی این رسانه شنیداری داشت.

به گفته مدیرکل روابط عمومی رسانه ملی، نتایج نظرسنجی مردمی در باره برنامه‌های نوروزی رادیو نیز مشخص شده است. در این جشنواره که با حضور شبکه‌های سراسری رادیو ایران، جوان، تهران، سلامت، صدا، فرهنگ و ورزش برگزار شد، برگزیدگان به این ترتیب رتبه‌های بر‌تر را کسب کردند. رتبه اول رادیو جوان با برنامه «عیدِ من» رتبه دوم رادیو ایران با برنامه «عیدانه و بخند» رتبه سوم رادیو تهران با برنامه «گل و بلبل» رتبه چهارم رادیو فرهنگ با برنامه «سازِ نوروز» رتبه پنجم رادیو ورزش با برنامه «عصرِ بهاری» رتبه ششم رادیو صبا با برنامه «روزِ صبا نوروزِ صبا» رتبه هفتم رادیو سلامت با برنامه «به سمت بهار».

ارسال نظر