|
|
کدخبر: ۱۴۲۵

قلعه‌نویی:

سرمربی تیم فوتبال استقلال گفت: فتح‌الله‌زاده و جباری سرمایه‌های استقلال هستند اما ای‌ کاش که آن مصاحبه‌ها انجام نمی‌شد و جباری در استقلال می‌ماند.

به گزارشامیدنیوزبه نقل از فارس، امیر قلعه‌نویی در خصوص اردوی تیمش در کشور اوکراین دیدار دوستانه مقابل دینامو کیف و همچنین جدایی مجتبی جباری صحبت‌هایی را انجام داد که در زیر می‌خوانید.

اردوی یک هفته‌ای شما در اوکراین چطور بود؟

اردوی بسیار خوبی را پشت سر گذاشتیم و از دوستانمان که زحمت هماهنگی این اردو را کشیدند تشکر می‌کنیم. در اوکراین چند هدف را دنبال می‌کردیم که بازیکنان از لحاظ اخلاقی، رفتاری و فنی به شرایط خوبی برسند و می‌خواستیم شرایط بازیکنان جدید را با بازیکنان فصل گذشته یکی کنیم. ما نیاز داشتیم که همه نفرات از لحاظ اخلاقی و رفتاری به یکدیگر نزدیک شوند. خوشبختانه یک بازی خوب هم در آنجا انجام دادیم.

بازی با دینامو‌ کیف یک تجربه بین‌المللی برای بازیکنان شما بود درست است؟

هر چه نصیب ما می‌شود لطف خدا است و اینکه بازیکنانم زحمات زیادی کشیدند. این اردوها برای ورزش و بازیکنان ما لازم است که آنها بروند و با تیم‌های بزرگ بازی کنند. نتیجه آن بازی زیاد مهم نیست و مهم این بود که این مسابقه انجام شود.

اما تعداد بازیکنانتان در این اردو بسیار کم بود قبول دارید؟

سؤال خوبی پرسیدید ما مدام با خود می‌گفتیم که ای کاش این اردو با همه نفرات انجام می‌شد. چون به هر حال می‌توانست دستاورد بهتری داشته باشد اما فضای بسیار خوبی در روز بازی استقلال و دینامو کیف به وجود آمد و تمام ایرانیان به ورزشگاه آمده بودند. فکر می‌کنم در آنجا یک جشن ملی برگزار شد و هم ما از این بازی لذت بردیم و هم ایرانیان مقیم اوکراین.

در نبود شما بازیکنانی مثل حیدری و منتظری تمدید قرارداد کردند و ساموئل هم در استقلال ماندنی شد. ظاهرا جواد نکونام هم برای فصل آینده در تیم استقلال می‌ماند.

البته چون درگیر تیم ملی بودیم بسته شدن تیم استقلال به درازا کشید ولی جا دارد از فتح‌الله‌زاده و امیری و بقیه معاونین تشکر کنم. ما آنجا اخبار را لحظه به لحظه داشتیم که باشگاه چه کار می‌کند و خوشبختانه تیم ما در حال شکل‌گیری است و مترصد این هستیم که دو بازیکن خارجی هم بگیریم و تیم ما تکمیل شود.

به عنوان بهترین مربی لیگ دوازدهم انتخاب شدید.

باید بگویم من انتخاب نشدم بلکه گروه ما انتخاب شده است. این انتخاب مال شخص قلعه‌نویی نیست و گروه استقلال انتخاب شده و من این عنوان را متعلق به همه گروه می‌دانم.

در خصوص قرعه‌کشی لیگ چه صحبتی دارید؟

برای ما که فرقی نمی‌کند بازی‌ها هفته به هفته انجام می‌شود و ما هم باید آن را انجام دهیم.

اینکه به عنوان بهترین مربی لیگ انتخاب شده‌اید کار شما را در فصل بعد سخت نمی‌کند؟

قبول دارم هر سال برای ما شرایط سخت‌تر می‌شود ولی این نشان دهنده این موضوع است که هم باید توکل و هم تلاش‌مان را بیشتر کنیم.

مهمترین اتفاقی که در یک هفته گذشته رخ داد جدایی جباری بود. در این خصوص چه صحبتی دارید؟

اول از همه باید بگویم که فتح‌الله‌زاده جزو مدیران زحمتکش تاریخ استقلال است. اگر به آمار مراجعه کنید نشان دهنده این واقعیت است. مجتبی جباری هم یکی از سرمایه‌های باشگاه استقلال است و محصول باشگاه استقلال محسوب می‌شود. خودم هم از مصاحبه‌هایی که انجام شد ناراحت شدم و این مسائل برای خانواده استقلال خوب نبود. خودم خیلی دوست داشتم جباری در استقلال می‌ماند چون می‌توانست به تیم ما کمک کند. ما در شرایط حساسی هستیم و در ۸ تیم برتر آسیا قرار گرفتیم. ضمن اینکه باید نزدیک به ۵۰ بازی هم انجام دهیم. بودن جباری با این همه شرایط حساس و با توجه به اینکه یک وزنه محسوب می‌شود می‌توانست مفید باشد ولی جای تاسف دارد که کار به اینجا کشید ولی باید بپذیریم که هر دو نفر جزو سرمایه‌های استقلال هستند. اما باز هم تاکید می‌کنم که ای کاش کار به اینجا نمی‌کشید.

با توجه به همه اتفاقات تیم فعلی مدنظر شما هست؟

این استقلال نسبت به استقلال سال گذشته در همین شرایط و زمان خیلی بهتر و منسجم‌تر است. این را من قول می‌دهم ولی قبول دارم که کار ما سخت است.

صحبت خاصی ندارید؟

از دوستانی که شرایط اردوی استقلال را فراهم کردند تشکر می‌کنم. آقای حدادیان، گلستانه، عبدالله‌پور، فلکی و آقای عبادی زحمات زیادی در طول این یک هفته کشیدند که انصافا جای تقدیر و تشکر دارد و امیدواریم قدردان این زحمات باشیم.

ارسال نظر