|
|
کدخبر: ۱۴۳۴

مظفری‌زاده:

بهترین داور لیگ دوازدهم گفت: ای کاش ددار تراکتورسازی و صبا را در لیگ گذشته قضاوت نمی‌کردم.

به گزارشامیدنیوزبه نقل از تسنیم، سعید مظفری‌زاده درباره انتخابش به عنوان بهترین داور لیگ دوازدهم اظهار داشت: قبل از هرچیز این عنوان را به همه داوران ایرانی تبریک می‌گویم چون واقعا لیگ سختی را پشت سرگذاشتیم و بیشتر داوران در زمینه قضاوت موفق عمل کردند.

وی افزود: هرچند اشتباهات داوری وجود داشت اما در مجموع عملکرد داوران خوب بود و به همه آنها خسته نباشید می‌گویم. من نماینده همه داوران بودم که در این مراسم شرکت کردم و جا دارد از عسگری رئیس دپارتمان داوری و کسانی که در این راه زحمت کشیدند تشکر کنم.

داور بین‌المللی کشورمان در مورد اینکه چقدر از عملکرد خود در لیگ دوازدهم راضی بود، ‌ عنوان کرد: در مجموع دوستان داور عملکرد موفقی داشتند اما در مورد خودم با توجه به نمراتی که داده شده باید قضاوت شود.

سال گذشته قضاوت‌های مهمی به مظفری‌زاده داده شد که از جمله باید به بازی‌های رفت و برگشت استقلال - سپاهان و استقلال - تراکتورسازی اشاره کرد که نشان می‌دهد دپارتمان داوری اعتماد زیادی به داور کشورمان داشته است. مظفری‌زاده در این باره به تسنیم، گفت: اینطور نیست که بگوییم فقط بازی‌های بالای جدول سخت است؛ بازی‌های پایین جدول و حتی میان جدول نیز بسیار دشوار است.

وی با اشاره به قضاوت علیرضا فغانی گفت: داوران ایرانی عملکرد خوبی از خود نشان دادند و در آسیا هم فغانی و حسن کامرانی‌فر به همراه رضا سخندان خوب کار کردند که نمونه‌اش قضاوت در جام جهانی جوانان است که به همراه کامرانی‌فر در این رقابت‌ها حضور دارند.

داور بین‌المللی کشورمان درباره سخت‌ترین و بهترین قضاوت خود در لیگ دوازدهم به تسنیم گفت: نمی‌توانم تفکیک کنم که کدام بازی جزو بهترین قضاوت‌هایم بوده اما بازی‌هایی چون استقلال - سپاهان و استقلال - تراکتورسازی جزو سخت‌ترین قضاوت‌هایم بود. ضمن اینکه در جریان نمرات کمیته داوران نیستم که بدانم بالاترین نمره‌ای که به من داده‌اند کدام بازی بوده و این مسئله محرمانه است.

مظفری‌زاده با اشاره به بدترین قضاوت خود در سال گذشته‌، ‌ خاطرنشان کرد: در اولین بازی نیم‌فصل گذشته بین تراکتورسازی و صبا قضاوت خوبی نداشتم. پیش از آن بازی دچار آسیب‌دیدگی شدم و ای کاش آن دیدار را قضاوت نمی‌کردم. ۸،۹ هفته به دلیل این آسیب‌دیدگی قضاوت نکردم.

وی در خصوص اینکه سال گذشته در بازی استقلال و تراکتورسازی و بین دو نیمه این دیدار به دلیل فحاشی هواداران حاضر در ورزشگاه حاضر به ادامه قضاوت نبود گفت: برای اینکه به اینجا برسیم تلاش زیادی کردیم ولی بعضی مواقع شرایط ورزشگاه‌ها به شکلی است که قابل تحمل نیست. دوست ندارم به گذشته برگردم و امیدوارم کمیته انضباطی و فدراسیون فوتبال در راه فرهنگ‌سازی تلاش‌های خود را تداوم دهند تا همه احترام همدیگر را نگه دارند.

برخی‌ها معتقدند سرمربیان و بازیکنان از مظفری‌زاده به دلیل استیلی که دارد و رفتاری که به هنگام داوری در زمین از خود نشان می‌دهد حساب می‌برند. مظفری‌زاده در این خصوص گفت: در زمین سعی ‌می کنم کار خودم را انجام دهم و خیلی به این مسئله فکر نکرده بودم. همیشه سعی کردم احترام دوستانم را در زمین نگه دارم.

ارسال نظر