|
|
کدخبر: ۱۴۵۸۵۲

جام جهانی کشتی آزاد - آمریکا

تیم کشورمان در دومین دیدارش در جام جهانی کشتی آزاد برابر ترکیه به پیروزی رسید.

به گزارشخبرگزاری فارس، در ادامه رقابت های جام جهانی کشتی آزاد که از شب گذشته در سالن " فوروم " شهر لس آنجلس آغاز شده است تیم کشورمان از ساعت ۴ بامداد امروز به وقت ایران در دومین دیدارش مقابل ترکیه به میدان رفت و با نتیجه ۳۱بر ۴ از سد حریف گذشت.

این رقابت ها با نحوه امتیازدهی جدید برگزار می شود؛ پیش از این با توجه به اینکه مسابقات در ۷ وزن برگزار می شد هر تیمی که صاحب حداقل ۴ پیروزی از ۷ مسابقه می شد به عنوان پیروز آن دیدار شناخته می شد، اما در این رقابت ها نوع جدیدی از امتیازدهی برای معرفی تیم پیروز به اجرا گذاشته شد؛ بدین صورت که تیم برنده براساس مجموع امتیازات مثبت کسب شده توسط کشتی گیران اوزان هشت گانه مشخص شد.

بر اساس این شیوه، پیروزی با ضربه فنی ۵ امتیاز برای کشتی گیر برنده و صفر امتیاز برای کشتی گیر بازنده دارد. برای پیروزی با اختلاف ۱۰ امتیاز(یا بیشتر)(امتیاز عالی)، اگر حریف موفق به کسب امتیازی نشود، ۴ امتیاز به کشتی گیر برنده اضافه می شود، بدون اینکه امتیازی به بازنده داده شود. اگر حریف امتیازی کسب کند ۴ بر یک محسوب خواهد شد، یعنی یک امتیاز به کشتی گیر مغلوب تعلق می گیرد.

پیروزی با هر نتیجه ای بدون اینکه حریف امتیازی کسب کند(به عنوان مثال ۴ بر صفر) ۳ امتیاز برای کشتی گیر برنده و صفر امتیاز برای کشتی گیر مغلوب به دنبال دارد و پیروزی با هر نتیجه ای غیر از سه روش قبل(به عنوان مثال ۵ بر ۲)، ۳ امتیاز برای کشتی گیر پیروز و یک امتیاز برای کشتی گیر بازنده منظور خواهد شد.

* نتایج انفرادی این دیدار به شرح زیر است:

۵۷ کیلو:مهران رضازاده،برنده- نبی اوزون(۲۰ بر ۸ - ضربه فنی)

۶۱ کیلو:مسعود اسماعیل پور،برنده- رجب توپال(۱۳ بر ۴ - ضربه فنی)

۶۵ کیلو:سیداحمد محمدی،برنده- مصطفی کایا(۱۱ بر صفر)

۷۰ کیلو:پیمان یاراحمدی - صلاح الدین کلیسالایان،برنده(۹ بر ۱۱)

۷۴ کیلو:رضا افضلی،برنده- مرات ارترک(۱۱ بر صفر)

۸۶ کیلو:علیرضا کریمی،برنده- فاتح اردین(۱۱ بر یک)

۹۷ کیلو:حامد طالبی زرین کمر،برنده- علی بونچی(۱۰ بر صفر - ضربه فنی)

۱۲۵ کیلو:پرویز هادی،برنده- حمزه اوزکارادنیز(۱۱ بر صفر)

به گزارش فارس، طبق برنامه تیم ایران از ساعت ۵ بامداد امروز(یکشنبه) با آمریکا مسابقه می دهد.

آخرین کشتی تیم ایران در مرحله گروهی با تیم هند خواهد بود که این دیدار ساعت ۲۱:۳۰ فردا(یکشنبه) به وقت تهران انجام می شود.

به گزارش فارس، تیم های اول هر گروه به فینال می رسند و تیم های دوم نیز مسابقه رده بندی را برای ایستادن بر سکوی سوم انجام می دهند.

فینال مسابقات ساعت ۴:۳۰ بامداد دوشنبه است و مسابقه رده بندی یک ساعت قبل از آن خواهد بود.

انتهای پیام /

ارسال نظر