|
|
کدخبر: ۱۴۶۱۰۸

داوران کارشان را انجام می دهند و مجبور به جواب پس دادن هم نیستند

خبرگزاری تسنیم: آقای خاص پس از شکست تیمش در خانه استون ویلا، تقصیرها را گردن داور بازی انداخت هرچند حاضر نشد اعتراض یا انتقاد تندی از وی داشته باشد.

به گزارشخبرگزاری تسنیم، تیم فوتبال چلسی شب گذشته(شنبه) در هفته سی ام لیگ برتر انگلیس در خانه استون ویلا تن به شکست یک بر صفر داد. در این بازی ۲ بازیکن تیم تحت هدایت ژوزه مورینیو اخراج شدند. اولین بازیکن اخراجی ویلیان بزریلی در دقیقه ۶۸ و پس از او هموطنش رامیرز در دقیقه ۹۰ با دریافت کارت زرد دوم از زمین بیرون رفت.

مورینیو که خودش هم در این بازی از نیمکت چلسی اخراج و به سکوها فرستاده شد، در کنفرانس خبری پس از بازی در پاسخ به سؤال خبرنگاری درباره عملکرد داور گفت: ترجیح می دهم درباره داور حرفی نزنم، چون نمی خواهم به نابود کردن احترام در فوتبال متهم شوم(کنایه دوباره به اظهارات اخیر په په، مدافع پرتغالی رئال مادرید). ترجیح می دهم آن کارهایی که وظیفه مان است را در فوتبال انجام دهیم.

وی افزود: باید این اتفاق را فراموش کنیم و حق اظهارنظر نداریم، چون اگر این کار را انجام دهیم خودمان را به دردسر انداخته ایم. اگر حرف بزنم برای خودم مشکل ساخته ام. داوران هر کاری که دوست دارند انجام می دهند. آنها کار خودشان را انجام می دهند و بعد از بازی هم به خانه های شان می روند و لازم نیست در کنفرانس های خبری شرکت کنند.

آقای خاص انتقادش از داور را اینگونه ادامه داد: داوران هر کاری می خواهند انجام می دهند و حتی حاضر نمی شوند به خودشان زحمت دهند و چند کلمه حرف بزنند. زمانی که یک نفر مثل من که سال ها در فوتبال بوده است، از آنها می خواهد تنها ۵ ثانیه از وقت شان را برای شنیدن صحبت های او اختصاص دهند و می گویند: «نه من با شما حرفی ندارم». بر خلاف داوران که بعد از بازی ها هیچ کاری ندارند و به خانه های شان می روند من باید در موضعم بمانم. من فقط گفتم «آقای فوی(داور بازی استون ویلا - چلسی) می توانید ۵ ثانیه به من وقت بدهید» و پاسخ او منفی بود. اشکالی ندارد. باید این را بپذیرم.

مورینیوی ۵۱ ساله در ادامه اظهاراتش، داور را به خاطر اخراج بی دلیل اش از نیمکت چلسی فردی بدون عقل سلیم جلوه داد و عنوان کرد: فقط ۵ ثانیه زمان می خواستم تا یک سؤال ساده را بپرسم اما این فرصت را به دست نیاوردم چون مرا به سکوها فرستاد. من فقط داشتم تلاش می کردم از آقای فوی و دستیار او یک سؤال بپرسم و آن سؤال این بود که آیا ممکن است آگبونلاهور(بازیکن استون ویلا) نیمکت تیمش را ترک کند و به سمت بازیکن من برود و از پشت گردن او را بگیرد؟ آیا این حرکت هیچ کارت زرد یا قرمزی نداشت؟ سؤال من این بود اما فرصت پرسیدن این پرسش را به دست نیاوردم، چون به سکوها فرستاده شدم.

سرمربی پیشین رئال مادرید خاطرنشان کرد: سعی کردم برای دومین بار با آقای فوی صحبت کنم. یک بار در زمین بازی و بار دیگر در رختکن ها پرسیدم آیا می توانید ۵ ثانیه به من وقت بدهید و او قبول نکرد. مسئله نبود عقل سلیم است! اگر یک نفر را می بینید که از کوره در رفته است و با همان حالت می خواهد با شما صحبت کند، مشکلی نیست می توانید از آن طفره بروید اما زمانی که یک فرد در کمال آرامش و بدون جار و جنجال می خواهد با شما حرف بزند دلیلی برای طفره رفتن وجود ندارد.

انتهای پیام /

ارسال نظر