|
|
کدخبر: ۱۴۶۲۴۴

محمد باقر پسران:

کارشناس تنیس روی میز کشورمان گفت: از نظر من شیوه انتخاب نفرات تیم ملی برای حضور در مسابقات قهرمانی جهان درست نبود و تاکنون بی سابقه بوده است.

محمد باقر پسران در گفتگو باخبرنگار ورزشی باشگاه خبرنگاران،نظر خود را در خصوص لیست نهایی نفرات اعزامی به مسابقات قهرمانی جهان ژاپن این گونه بیان کرد: از نظر من نفراتی که قرار است در رقابتهای قهرمانی جهان شرکت کنند نفرات خوبی هستند و قبلاً امتحان خود را پس داده اند، پوریا عمرانی هم بازیکن جوان و آینده داری است اما موضوع اصلی اینجاست که نحوه انتخاب این افراد در تاریخ تنیس روی میز و فکر می کنم بین ورزشهای دیگر بی سابقه بوده است.

وی تصریح کرد: در مسابقات امسال ما ۴ نفر انتصاب و یک نفر انتخاب داشتیم بعید می دانم در هیچ رشته ورزشی حتی کشتی که تا این حد قهرمان المپیک و جهان دارد تا این اندازه انتصاب در تیم باشد در ورزشهای انفرادی ورزشکاران باید مسابقه بدهند تا هم انگیزه برای تمامی بازیکنان وجود داشته باشد هم اینکه بهترین نفرات و بعد از رقابت انتخاب شوند.

مربی با سابقه تنیس روی میز کشورمان خاطرنشان کرد: ما از قدیم زمان انتخاب نفرات فقط یک نفر را انتصاب می کردیم وعلت انتصاب این بازیکن هم شاخص بودن وی بود، نظر کمیته فنی، هیئت رییسه فدراسیون نیز این بود که چون آن بازیکن نوع راکتش با بقیه فرق دارد و بازیکنان خارجی با نحوه بازی وی آشنا نیستند پس بهترین گزینه برای امتیازآوری در تیم و بهره موثری برای کسب نتیجه است در نتیجه به همین دلایل انتصاب می شد در غیر این صورت سایر بازیکنان از طریق رقابت انتخاب می شدند.

پسران تاکید کرد: تنیس روی میز ورزشی است که تجربه در آن بسیار نقش کلیدی دارد ما پنگ پنگ بازان با تجربه ای در ایران داریم مانند مهران احدی و محمدرضا اخلاق پسند آن ها میدان های جهانی زیادی را تجربه کرده اند در نتیجه بدون استرس رقابت می کنند در مسابقات داخلی هم عملکرد خوبی داشتند من نمی دانم ملاک انتخاب کمیته فنی برای امسال چه چیزهایی بوده است؟

کارشناس تنیس روی میز کشورمان درخصوص نوشاد و نیما عالمیان گفت: اینکه برای مسابقات قهرمانی جهان ۲۰۱۴، نوشاد ونیما عالمیان را از مسابقات انتخابی معاف کردیم در دراز مدت به آن ها لطمه خواهدد زد، برای نوشاد هم خوب نیست که خیالش راحت باشد که در هر صورت و با هر وضعیت آمادگی انتخاب می شود، ممکن است دوسال دیگر اگر به وی دوباره بگویند که باید مسابقه انتخابی بدهی از نظر روحی ضربه بخورد.

پسران اذعان داشت: بهترین شیوه برای انتخاب نفرات تیم ملی برگزاری مسابقات انتخابی است تا هر کس توانست در مصاف با دیگر رقباش عملکرد بهتری از خود به نمایش بگذارد به تیم ملی راه یابد انتصاب نفرات شیوه جالبی نیست.

انتهای پیام /

ارسال نظر