|
|
کدخبر: ۱۴۶۴۹۳

ناصر ابراهیمی پیشکسوت تیم فوتبال پرسپولیس تهران گفت: فوتبال ایران پیشرفتی ندارد و متاسفانه فقط در بستن قرار دادها حرفه ای شده ایم.

ناصر ابراهیمی در گفتگو باخبرنگار ورزشی باشگاه خبرنگاراناظهار داشت: در کل فوتبال ایران در وضعیت خوبی به سر نمی برد، گاهی خوب، گاهی بد، گاهی بالا و گاهی پایینیم. چند سال پیش در پکن گفتم فوتبال ایران در حال پسرفت است و علت آن هم این است که فقط به دنبال گرفتن نتیجه هستیم و به دنبال شناختی استعداد ها و استعداد یابی نیستیم.

یادم می آید قلعه نویی مصاحبه ای داشت و گفت تیم را سه سال بعد قهرمان می کند، درست سه سال بعد این اتفاق افتاد و قلعه نویی سه سال بعد با استقلال قهرمان شد، منظور این است که در آن سه سالی که قلعه نویی به آن اشاره کرد به دنبال جذب بازیکنان جوان بود و با بازیکنان جوان که در اختیار گرفت توانست استقلال را قهرمان کند، اما الان جوان ترین بازیکن استقلال قاضی است که فکر می کنم ۳۰ یا ۳۱ سال سن دارد و همه ی بازیکنان استقلال بالای ۳۳ سال سن دارند و این یعنی افت در یک تیم که بازیکنان آن میانگین سنی بالایی دارند.

وی اضافه کرد: البته استقلال جباری، تیموریان، نکونام و منتظری را از دست داد و این خود می تواند از دلایل ناکامی استقلال باشد.

اما در کل نباید از این تیم در شرایط فصلی انتظار موفقیت در جام باشگاه های آسیا را داشته باشیم، حالا لیگ برتر به کنار که آرزوی موفقیت برای استقلال را دارم.

وی اضافه کرد: استقلال بعد از دریافت گل ۸۵ دقیقه وقت داشتند تا بازی را به تساوی بکشند و گل بزنند اما آیا این تیم توان گل زنی را داشت؟ آیا این تیم پیر نبود؟

اما دیگر نماینده ی کشورمان فولاد تیم جوانی دارد و خوب کار می کند، اما تاکتیک ضعیفی دارد، اما عرب ها تاکتیک و پاس کاری خوبی دارند و اگر گل می خوردند از روی بی تجربگی آن ها است.

وی در خصوص تراکتور افزود: تراکتور از حریف بهتر بود و خوب عمل کرد و از زمانی که اولیویر ا سر مربی جدید که به این اضافه شده روند بازی آن ها عوض شده و با انگیزه ی بهتری کار می کنند، البته نمی توان از زحمات زیاد مجید جلالی چشم پوشی کرد.

وی در پایان خاطر نشان کرد: متاسفانه در فوتبال ما آینده نگری نیست و این تغییرات پی در پی مربی و سرمربی و مدیر عامل نشانه ی ضعف فوتبال ما است.

در پایان برای نمایندگان کشورمان آرزوی موفقیت دارم.

انتهای پیام /

ارسال نظر