|
|
کدخبر: ۱۴۷۰۶۹

مسابقات جهانی ووشوی جوانان - ترکیه

خبرگزاری تسنیم: ووشوکاران کشورمان در روز چهارم و آخر مسابقات جهانی ووشوی جوانان، ۳ مدال طلا و ۳ مدال نقره دیگر کسب کردند.

به گزارشخبرگزاری تسنیمو به نقل از روابط عمومی فدراسیون ووشو، ماریه قادری نژاد ملی پوش ۴۸ کیلوی ساندا در دیدار نهایی برابر حریفی از چین قرار گرفت اما نتوانست بر وی غلبه کند. او در ۲ راند شکست خورد تا به مدال نقره بسنده کند. وی پیشتر با یک دور استراحت مواجه شده و در نیمه نهایی نیز بر حریفی از مصر غلبه کرده بود.

محسن شهبازی موفق شد در رقابت پایانی ۷۰ کیلوگرم برابر حریفی از هند به برتری برسد. وی حریف خود را در ۲ راند پیاپی شکست داد تا به عنوان نخست و مدال طلای این وزن برسد. وی تا این مرحله با حریفانی از ویتنام، قزاقستان و اندونزی روبرو شده بود.

همچنین میلاد عارفی مقام موفق شد در بازی پایانی وزن ۷۵ کیلوگرم به مدال طلا برسد. وی در عملکردی برتر از حریف قزاق، ۲ بر صفر پیروز شد تا کاروان ایران بار دیگر طلایی شود. او در دورهای قبل توانسته بود حریفی از هند و افغانستان را از پیش رو بردارد.

زهرا سلحشور که به فینال ۵۶ کیلوی رقابت های جهانی جوانان صعود کرده بود، برابر حریف ویتنامی شکست خورد تا به مدال نقره برسد. وی در رقابتی نفس گیر، ۲ بر یک شکست خورد تا مدال طلا را به حریف دهد. وی در این راه حریفانی از مصر و روسیه را شکست داده بود.

مهدی محمدی در فینال رقابت های جهانی جوانان برابر حریف چینی تن به شکست داد و دوم شد. وی یک مبارزه سنگین را به نمایش گذاشت اما در راند دوم، داوران بازی را به حریف دادند که با اعتراض گسترده تماشاگران نیز همراه شد. این ملی پوش ۵۲ کیلو برای رسیدن به این مرحله برابر حریفانی از ترکیه، جمهوری آذربایجان و ترکمنستان به پیروزی رسیده بود.

عرفان آهنگریان موفق شد در دیدار نهایی ۵۶ کیلوگرم مسابقات جهانی جوانان با نتیجه ۲ بر صفر حریف روس را شکست دهد. وی در تمام بازی بر نورسلطان کاپاروف غلبه داشت و حرکات خیره کننده ای را به نمایش گذاشت. وی بعد از این پیروزی با پرچم ایران دور افتخار زد.

آهنگریان پیش از این توانسته بود دولگوشی از ترکمنستان و حریفی از ویتنام را در دو راند پیاپی شکست دهد. او در دور یک چهارم نهایی باید با برنده فرانسه و اندونزی روبرو می شد که به دلیل تخلفات وزنی و مبارزه ای این ۲ نفر، بدون رقابت به نیمه نهایی صعود کرد.

رقابت های جهانی جوانان ووشو از جمعه ۲۳ اسفند ماه ۹۲ با حضور نزدیک به ۵۰ کشور در آنتالیای ترکیه آغاز شده است. تیم ایران در ۲ بخش تالو و ساندای دختران و پسران در این مسابقات شرکت کرده است.

انتهای پیام /

ارسال نظر