|
|
کدخبر: ۱۴۷۷۷۶

خبرگزاری تسنیم: فدراسیون جهانی فوتبال به اقدام اخیر یکی از نشریات انگلیسی برای متهم کردن فیفا به دریافت رشوه واکنش تامل برانگیزی نشان داد.

به گزارشخبرگزاری تسنیم، فدراسیون جهانی فوتبال از ارائه مدارک و اسنادی که این سازمان را از اتهام دریافت رشوه از سوی قطری ها تبرئه می کند، خودداری و در قبال این موضوع سکوت اختیار کرده است.

روزنامه تلگراف انگلیس روز سه شنبه با انتشار گزارشی مدعی شد مدارکی در دست دارد که نشان می دهد جک وارنر، نایب رئیس پیشین فیفا از سوی یک شرکت قطری رقمی معادل ۱.۴ میلیون یورو دریافت کرده است و این اتفاق مدت کوتاهی پس از اعطای امتیاز میزبانی جام جهانی ۲۰۲۲ به قطر رخ داده است.

وارنر که در سال ۲۰۱۱ از هیئت مدیره فیفا کنار کشید و به ۱۴ سال حضورش در این نهاد به عنوان نایب رئیس پایان داد، یکی از ۲۲ نفری بود که به میزبانی روسیه از جام جهانی ۲۰۱۸ و میزبانی قطر از جام جهانی ۲۰۲۲ رای داد.

فیفا برای رفع اتهامی که از سوی نشریه تلگراف به این سازمان نسبت داده شده، اقدامی انجام نداده است. در بیانیه ای که در سایت فیفا قرار گرفته آمده است: فیفا در خصوص این موضوع هیچ اظهارنظری نخواهد کرد. هر گونه مدرکی که دال بر وجود تخلف باشد می تواند به هیئت بازرسی کمیته مستقل اخلاق فیفا برای بررسی تحقیقات بیشتر ارائه شود.

موضوع اعطای میزبانی جام جهانی ۲۰۲۲ به قطر با توجه به شرایط جوی نامساعد این کشور در زمان معمول برگزاری بازی های جام جهانی همواره یکی از سوژه های جنجال آفرین بوده است که ادعای روزنامه تلگراف هم یکی از جدیدترین نمونه های آن بوده است. تلگراف مدعی است وارنر و اعضای خانواده وی از پاسخ دادن به تماس این نشریه خودداری کرده اند.

انتهای پیام /

ارسال نظر