|
|
کدخبر: ۱۴۸۵۱۸

هفته بیست ونهم لالیگا

خبرگزاری تسنیم: آبی واناری پوشان کاتالونیا در شب درخشش فوق ستاره آرژانتینی خود، با فتح خانه کهکشانی ها به قهرمانی در رقابت های فصل جاری امیدوار ماندند.

به گزارشخبرگزاری تسنیم، در ادامه دیدار های هفته بیست ونهم لالیگا، بامداد امروز(دوشنبه) تیم فوتبال بارسلونا در دومین ال کلاسیکوی فصل جاری موفق شد میزبان خود رئال مادرید را به نتیجه ۴ بر ۳ شکست دهد و خود را به فاصله یک امتیازی کهکشانی ها برساند.

در این بازی پربرخورد و پرگل، بارسلونا خیلی زود توانست گل نخست را به نام خود ثبت کند زمانی که آندرس اینیستا با پاسی از سوی لیونل مسی در دقیقه ۷ دروازه دیه گو لوپس را باز کرد. گل او البته با ۲ گل از سوی کریم بنزما، مهاجم فرانسوی رئال مادرید پاسخ داده شد. بنزما این ۲ گل را که هر دوی آنها حاصل ارسال هایی از جناح چپ بود، در دقایق ۲۰ و ۲۴ به ثمر رساند تا میزبان پیش بیفتد. ۳ دقیقه مانده به پایان نیمه اول اما لیونل مسی که زمینه ساز گل اول بارسلونا شده بود این بار خود گلزنی کرد تا ۲ تیم با تساوی راهی رختکن ها شوند.

در نیمه دوم که بازی پربرخوردتر و خشن تری در جریان بود، رونالدو در دقیقه ۵۵ از روی نقطه پنالتی دوباره رئال مادرید را پیش انداخت. این پنالتی حاصل خطایی دنی آلوس روی ستاره پرتغالی کهکشانی ها بود که البته در خارج از محوطه جریمه بارسلونا رخ داد. بااین حال اوندیانو مایکنو، داور بازی نقطه پنالتی را نشان داد تا رونالدو ال کلاسیکوی ۱۶۸ لالیگا را بدون گل به پایان نرسانده باشد.

دقیقاً ۱۰ دقیقه پس از گلزنی رونالدو از روی نقطه پنالتی، این بار نوبت کاتالان ها بود که از روی نقطه پنالتی گلزنی کنند. این بار مدافع و کاپیتان اسپانیایی رئال مادرید نیمار را در موقعیتی تک به تک با دیه گو لوپس با پاس عمقی استثنایی که لیونل مسی برایش ارسال کرده بود در محوطه جریمه نقش بر زمین کرد تا نه تنها یک پنالتی را به آبی واناری پوشان تقدیم کرده باشد بلکه کارت قرمز داور را هم پیش چشمان خود ببیند و ضمن بدتر کردن سابقه خود در دریافت کارت قرمز در بازی هایش برای کهکشانی ها ادامه کار را برای آنها سخت تر کند.

این اولین کارت قرمزی بود که در این فصل از جیب اوندیانو مایکنو خارج می شد. مسی که خود به نوعی زمینه ساز این پنالتی شده بود پشت توپ ایستاد و دومین گل خودش را به ثمر رساند.

با اخراج راموس، کارلو آنچلوتی، سرمربی رئال مادرید آرایش تدافعی تر به تیم خود داد و با بیرون کشیدن کریم بنزما از خط حمله، رافائل واران را به خط دفاع فرستاد تا جای راموس را پر کند هرچند ورود واران هم دردی از کهکشانی ها دوا نکرد. در دقیقه ۸۳ بود که آندرس اینیستا حرکتی انفرادی را از سمت چپ محوطه جریمه رئال مادرید آغاز و به داخل آن پیشروی کرد. اینستا قصد داشت از بین ۲ مدافع پیش روی خود، ژابی آلونسو و دنیل کارواخال عبور کند که آلونسو او را نقش بر زمین کرد تا داور برای دومین بار نقطه پنالتی را به سود بارسا نشان دهد.

این بار هم لیونل مسی پشت پنالتی ایستاد و توپ را دور از دستان لوپس به کنج دروازه فرستاد تا با تکمیل هت تریک خود پاداش بازی فوق العاده اش را بگیرد و ۳ امتیاز را به حساب بارسلونا واریز کند. بارسا با این پیروزی ۶۹ امتیاز شد و به فاصله یک امتیازی رئال مادرید رسید.

پیروزی بارسلونا در خانه رئال مادرید علاوه بر اینکه به آبی واناری ها برای کاهش فاصله شان با صدر جدول کمک کرد، به سود اتلتیکومادریدی تمام شد که ساعاتی پیش از برگزاری ال کلاسیکو موفق شد در خانه رئال بتیس با نتیجه ۲ بر صفر به پیروزی رسیده و به صدر جدول صعود کند. در این بازی که بتیس از دقیقه ۵۶ آن ۱۰ نفره شد، گابی در دقیقه ۵۸ و دیه گو کاستا در دقیقه ۶۴ گل های اتلتیکومادرید را به ثمر رساندند تا این تیم ۷۰ امتیازی شود.

در سایر دیدارهای شب گذشته لالیگا، سویا در خانه اوساسونا با نتیجه ۲ بر یک به پیروزی رسید و والنسیا موفق شد همشهری خود، ویارئال را با نتیجه ۲ بر یک شکست دهد.

در جدول رده بندی لالیگا(طبق اعلام سایت یوفا) تیم های اتلتیکو مادرید مادرید و رئال مادرید هر ۲ با ۷۰ امتیاز و با توجه به نتایج بازی های رودررو به ترتیب اول و دوم هستند و بارسلونا با ۶۹ امتیاز سوم است.

انتهای پیام /

ارسال نظر