|
|
کدخبر: ۱۴۸۹۰۶

تکرار /

تیم استقلال در سال ۹۲ بیش از هر تیم دیگری بازی کرد و در ۳ جام حضور داشت که فقط به یک جام دست یافت.

به گزارشخبرنگار ورزشی باشگاه خبرنگارانتیم استقلال در سال ۹۲ بیشتر از تیم های دیگر بازی کرد اما فقط به یک جام دست یافت.

استقلال رکورددار بیشترین بازی در سال ۹۲

سال ۹۲ شلوغ ترین سال فوتبال آبی ها پایتخت بود. استقلال در این سال ۹۲ در ۲ گروه لیگ برتر، ۲ دوره جام حذفی، ۲ دوره لیگ قهرمانان حضور داشت و ۵۱ بازی رسمی انجام داد.

آبی ها ۳۱ بازی خود را در لیگ برتر، ۵ بازی در جام حذفی و ۱۵ بازی در لیگ قهرمانان انجام دادند.
با ۵۱ بازی که استقلال در سال ۹۲ انجام داد رکوددار بیشترین بازی در یک سال محسوب می شود.

پیروزی در نصفی از بازی ها استقلال در سال ۹۲ از ۴۷ بازی در بیست وپنج دیدار برنده از میدان خارج شده که این آمار نشان می دهد استقلال تقریبا در ۵۳ درصد از بازی هایشان برنده بوده است.

تساوی که به ضرر استقلال تمام شد

آبی پوشان در سال گذشته در ۱۳ بازی به تساوی رضایت دادند و این آمار یعنی آبی ها پایتخت ۲۸درصد بازی های خود را با نتیجه تساوی به پایان رسانده اند البته یک تساوی آن در جام حذفی بوده که منجر به باخت استقلال در ضربات پنالتی شد.

شکست های استقلال در سال ۹۲ دو رقمی شد

شکست آبی ها در سال ۹۲ دو رقمی شد و استقلال با شکست مقابل الریان قطر تعداد شکست های خود را به عدد ۱۰ رساند. البته این نتیجه کسب شده تا قبل بازی با الجزیره امارات است.

این ۱۰ شکست یعنی استقلال تقریبا ۲۰ درصد بازی های خود را در این سال با شکست پشت سر گذاشتند.

سال نه چندان هجوی استقلال در سال ۹۲ استقلال در سال ۹۲ فقط ۵۸ گل در ۳ جام به ثمر رساند و این نشان می دهد که تیم ژنرال چندان میل هجوی نداشت و شاید یکی از اصلی ترین مشکلات این تیم خط حمله ی آن بود که با خداحافظی مجیدی این مشکل بیشتر نمایان شد.
۵۸ گل زده تقریبا در هر بازی ۱ یا ۲ گل زده که آماری ناامید کننده است.

دژ محکم آبی ها در سال ۹۲

برخلاف خط حمله آبی ها که تا حدودی ناموفق بوده خط دفاع این تیم عملکرد قابل توجهی داشتند که این عملکرد موجب ملی پوش شدن صادقی، منتظری و بیگ زاده شده است.

ثبات در نیمکت استقلال در سال ۹۲

استقلال در سالی که گذشت فقط یک سرمربی داشت و سرمربی خود را تغییر نداد و با حضور قلعه نوعی به جمع ۴ تیم لیگ قهرمانان نیز رسید.

عدد ۴ دوبار برای استقلال تکرار شد

استقلال در ۲ بازی در سال ۹۲ بردهای پرگلی داشت. پیروزی مقابل فجر سپاس در شیراز و الشباب عربستان با نتیجه ۴ بر ۲ نتایج پرگل این تیم پایتخت است.

نحسی مرحله نیمه نهایی برای استقلال

استقلال در سال ۹۲،۳ بار از مرحله ی نیمه نهایی حذف شد. ۲ نیمه نهایی جام حذفی و یک مرحله ی نیمه نهایی لیگ قهرمانان آسیا بازی هایی بود که استقلال حذف شد.

رکورد خاص استقلال

استقلالی ها به یک رکورد خاص دیگر نیز رسیدند و آن این است که آبی ها به عنوان اولین تیم ۷۰۰ امتیازی تاریخ لیگ برتر لقب گرفتند.

استقلال درسال ۹۲ تعداد امتیازاتش را در تاریخ لیگ برتر به ۷۱۶ امتیاز رساند.

انتهای پیام /

ارسال نظر