|
|
کدخبر: ۱۴۸۹۲۴

قدرت تصمیم گیری بازیکنان، رمز موفقیت تیم پاپویچ؛

سرمربی تیم بسکتبال سن آنتونیو اسپورز رمز موفقیت تیمش را قدرت تصمیمگیری بازیکنان داخل زمین عنوان کرد و گفت: گاهی در زمانهای استراحت میان بازی به بازیکنانم می گویم که حرفی برای زدن ندارم.

به گزارشخبرنگار ورزشی باشگاه خبرنگاران؛گرگ پاپویچ سرمربی تیم بسکتبال سن آنتونیو یکی از رموز موفقیت فعلی این تیم را فاش کرد و گفت که به بازیکنانش اجازه می دهد داخل زمین همانقدر قدرت تصمیم گیری و برقراری ارتباط داشته باشند که وی به عنوان مربی در وقتهای استراحت دارد و این کلیدی است که باعثمی شود بازیکنان در جریان مسابقه تصمیمات درست بگیرند.

پاپویچ که قبل از برد ۱۲۲ بر ۱۰۱ مقابل کلیولند با رسانه ها صحبت می کرد، تاکید کرد که همیشه روحیه رقابتی و شخصیت بازیکنان را تقویت می کند و آنها را به ابزاری قابل اطمینان و سازنده در سیستم حمله سن آنتونیو تبدیل کرده است.

پاپ می گوید: گاهی در وقتهای استراحت میان بازی به بازیکنانم می گویم " من هیچ چیزی برای شما ندارم. ما شش توپ از دست داده ایم و همه توپ را دست خود نگه می دارند. چه کاری از دست من برمی آید؟ خودتان راه حلی پیدا کنید. " بعد از این صحبتها هم بلند شده و از آنها دور می شوم چون این موضوع حقیقت دارد. می توانم حرفهای بی معنی زده و ادای مربی بودن را دربیاورم اما در نهایت همه چیز به بازیکنان بستگی دارد.

پاپویچ اعتقاد دارد شرایط سن آنتونیو به شکلی است که بازیکنان واقعا حس مسئول بودن در زمین را دارند و ادامه می دهد: به نظرم افرادی که روحیه رقابتی دارند، از این که یک نفر همیشه بگوید چه کاری را باید انجام دهند، خوششان نمی آید. وقتی بازیکنانم کنار هم جمع شده و همه چیز را به صورت گروهی انجام می دهند، حس فوق العاده ای پیدا می کنم.

تیم سن آنتونیو با وجود سن بالای ستاره هایی مثل تیم دانکن، تونی پارکر و منو جینوبیلی سال قبل تا فینال هفتم با میامی هیت جنگید و این فصل هم در رده اول کنفرانس شرق قبل از اوکلاهاما سیتی قرار دارد.

انتهای پیام /

ارسال نظر