|
|
کدخبر: ۱۵۰۹۰۶

استیون جرارد یکی از بازیکنان با تجربه تیم ملی انگلیس است.

به گزارشخبرنگار ورزشی باشگاه خبرنگاران، با توجه به حضور احتمالی جرارد در ترکیب تیم ملی انگلیس قصد داریم عملکرد وی را در عرصه فوتبال مورد بررسی قرار دهیم.

استیون جورج جرارد در ۳۰ مه ۱۹۸۰ در ویستون مرسی ساید، انگلستان به دنیا آمد. قدش ۱ متر و ۸۳ سانتی متر است و پستش هافبک است که در حال حاضر در باشگاه فوتبال لیورپول بازی می کند.

جرارد را از بهترین هافبک های حال حاضر جهان می دانند.

وی پس از دیدیه دشان، جوان ترین کاپیتانی است که جام باشگاه های اروپا را بالای سربرده است(قهرمانی لیورپول در جام ۲۰۰۵)

*باشگاه لیورپول

استیون جرارد درحال حاضرمحبوب ترین بازیکن آنفیلد است.

وی برخلاف بسیاری از اسطوره های تیم لیورپول همچون رابی فاولر، مایکل اوون و جیمی کاراگر، از زمان کودکی طرفدار لیورپول بود.

جرارد معمولا به عنوان هافبک میانی بازی می کند.

استیون تمام عصر ورزشی خود را در لیورپول گذرانده است و از سال ۱۹۸۹(۹ سالگی) تا سال ۱۹۹۸ برای تیم های پایه لیورپول بازی می کرد و از سال ۱۹۹۸ تا کنون نیز برای تیم بزرگسالان لیورپول بازی می کند.

جرارد شماره ۸ این تیم را برتن دارد و کاپیتان آن است. از سال ۱۹۹۸ تا به حال مجموعا در ۴۷۱ بازی لیورپول حاضر بوده و ۱۱۱ گل به ثمر رسانده است.

در سال ۲۰۰۱ وی به عنوان بازیکن جوان سال در انگلستان انتخاب شد.

در تابستان ۲۰۰۴ باشگاه چلسی برای خرید جرارد با لیورپول وارد مذاکره شد اما نهایتا جرارد ماندن در لیورپول را ترجیح داد. دلایل این ماندن متفاوت و قابل بحثهستند. بعضی می گویند وی می خواست درکنار دوستان و خانواده اش بماند. بعضی هم می گویند مربی وقت لیورپولی ها، رافائل بنیتز علت این انتخاب بود و برخی می گویند طرفداران لیورپول وی را به مرگ تهدید کرده بودند اما وی در ۸ جولای ۲۰۰۵ پس از ماجراهایی نهایتا پیشنهاد چلسی را رد کرد وقرار دادش را به مدت ۴ سال تمدید کرد.

جرارد در پایان فصل ۲۰۰۵ به عنوان بازیکن سال انگلیس انتخاب شد. از زمان جان بارنس در ۱۹۸۸ هیچکس از لیورپول به چنین افتخاری نایل نیامده بود.

بعدها پینتو فلورو مدیر رئال مادرید نیز برای خرید وی وارد مذاکره شد اما جرارد با رد هر گونه پیشنهادی اعلام کرد: تا وقتی که کسی نگوید مرا نمی خواهد، اینجا می مانم.

*تیم ملی انگلیس

جرارد از سال ۲۰۰۰ در تیم ملی بازی می کند و پیراهن شماره ۴ متعلق به اوست.

در سپتامبر ۲۰۰۱ در بازی مقابل آلمان که به برتری ۵ بر ۱ انگلیس انجامید یک گل به ثمر رساند و این اولین گل وی برای تیم ملی انگلیس بود.

با این که استیون یکی از ارکان مهم تیم ملی انگلیس برای صعود به جام جهانی بود ولی به دلیل مصدومیت جام جهانی ۲۰۰۲ را از دست داد.

جرارد درجام جهانی ۲۰۰۶ آلمان در بازی مقابل پاراگوئه اولین حضورش در جام جهانی را تجربه کرد و یک کارت زرد هم دریافت کرد.

جرارد اولین گلش در جام جهانی را هم مقابل ترینیدار و توباگو زد.

*افتخارات با لیورپول

قهرمانی جام یوفا، جام حذفی و جام اتحادیه در فصل ۲-۲۰۰۱، قهرمانی جام خیریه و سوپرکاپ اروپا و نایب قهرمانی لیگ برتر در فصل ۲-۲۰۰۱، قهرمان جام اتحادیه و نایب قهرمانی جام خیریه در فصل ۳-۲۰۰۱ قهرمان جام قهرمانی اروپا و نایب قهرمانی جام اتحادیه در ۵-۲۰۰۴ قهرمانی جام حذفی و سوپر کاپ اروپا و نایب قهرمانی جام باشگاه های جهان در فصل ۶-۲۰۰۵، قهرمانی جام خیریه ۲۰۰۶ از جمله افتخارات جرارد به همراه باشگاه لیورپول است.
*جوایز شخصی

بازیکن جوان سال انگلستان در سال ۲۰۰۱(از سوی انجمن بازیکنان حرفه ای)

با ارزش ترین بازیکن فصل جام باشگاه های اروپا در فصل ۵-۲۰۰۴

بازیکن سال انگلیس درسال ۲۰۰۶(از سوی انجمن بازیکنان حرفه ای)

انتهای پیام /

ارسال نظر

پربیننده ترین