|
|
کدخبر: ۱۵۸۳۱۳

رئال مادرید و بارسلونا در فینال رقابت های کوپا دل ری فردا شب به مصاف هم می روند.

به گزارشخبرگزاری فارس، رئال مادرید و بارسلونا تاکنون ۶ بار در رقابت های کوپا دل ری با یکدیگر دیدار کردند که سهم هر یک از دو تیم سه پیروزی بوده است.

کوپا دل ری تاکنون ۶ فینال ال کلاسیکویی در تاریخ ۱۱۲ ساله اش برگزار کرده اما هفتمین ال کلاسیکو بین دو قدرت اسپانیا فردا شب ساعت ۲۴ به وقت تهران برگزار خواهد شد.

مادرید بدون اینکه حتی یک گل دریافت کند به فینال کوپا دل ری رسید و در دو دیدار رفت و برگشت با نتیجه پنج بر صفر، همشهری خود اتلتیکو مادرید را شکست داد. به هر حال همه خبرها برای آنچلوتی خوب نیستند و او احتمالا کریستیانو رونالدو، ستاره پرتغالی تیمش را به دلیل مصدومیت در این دیدار نخواهد داشت.

به نظر می رسد مشکلات بارسلونا پیش از دیدار چهارشنبه شب از این هم بیشتر باشد. کاتالان ها هفته گذشته توسط اتلتیکو مادرید از رقابت های لیگ قهرمانان اروپا حذف شدند و با شکست مقابل گرانادا نیز امیدهای خود برای رسیدن به قهرمانی در لالیگا را کمرنگ تر دیدند. شاگردان مارتینو تنها یکی از مسابقات خود را در مسیر رویارویی با رئال مادرید در فینال با پیروزی پشت سر نگذاشتند و آن هم تساوی یک بر یک مقابل رئال سوسیداد بود. آبی اناری ها امیدوارند که نتیجه دو ال کلاسیکوی قبلی را تکرار کنند.

اولین باری که بارسلونا در فینال کوپا دل ری با رئال ملاقات کرد، به سال ۱۹۳۶ تنها یک ماه پیش از شروع جنگ داخلی اسپانیا برمی گردد که رئال مادرید با نتیجه ۲ بر یک به پیروزی رسید و جام را به خانه برد. بارسلونا مجبور بود سه دهه منتظر بماند تا بار دیگر مقابل این تیم به میدان برود. این تیم در ۱۹۶۸ در فینال ال کلاسیکو توانست در برنابئو تلافی کند و با پیروزی یک بر صفر قهرمان شود.

سومین رویارویی دو تیم به سال ۱۹۷۴ برمی گردد. مادرید در یک بازی یک طرفه با نتیجه ۴ بر صفر در ویسنته کالدرون به پیروزی رسید. ۹ سال بعد در دیداری پرحاشیه بارسلونا با نتیجه ۲ بر یک رئال مادرید را در ساراگوسا شکست داد. بارسا یک بار دیگر در سال ۱۹۹۰ در دیداری که با گل های نیمه دوم گیلرمو آمور و خولیو سالیناس به پیروزی بارسلونا مقابل رئال مادرید که در این دیدار در نیمه اول با اخراج هیرو ۱۰ نفره شد، انجامید، بار دیگر قهرمان شد.

ژوزه مورینیو در سال ۲۰۱۱ در مستایا اولین قهرمانی خود را به عنوان سرمربی رئال مادرید با قهرمانی در کوپا دل ری به دست آورد. کریستیانو رونالدو پس از ۹۰ دقیقه تساوی بدون گل توانست در وقت های اضافه گل پیروزی بخش تیمش را به ثمر برساند.

بارسلونا و رئال مادرید چهارشنبه شب بار دیگر در مستایا مقابل یکدیگر به میدان بروند تا نتیجه هفتمین ال کلاسیکو در فینال رقابت های کوپا دل ری مشخص شود.

انتهای پیام / ن

ارسال نظر