|
|
کدخبر: ۱۵۹۲۱۶

گلایه های قهرمان اسبق کشتی فرنگی از بی توجهی قهرمانان فعلی

قهرمان اسبق کشتی فرنگی بازی های آسیایی نسبت به بی توجهی برخی از قهرمانان کنونی کشتی گلایه کرد.

به گزارشخبرگزاری فارس، محمد دلیریان قهرمان اسبق کشتی فرنگی در بازی های آسیایی ۱۹۷۴ تهران و مدیر سابق تیم های ملی کشتی فرنگی چندی پیش به دلیل سانحه تصادف در بیمارستان بستری و مورد عمل جراحی قرار گرفت.

این پیشکسوت کشتی فرنگی نسبت به بی توجهی برخی از هم رشته های خود و قهرمانان کنونی کشتی نسبت به حال و روز پیشکسوتان گلایه مند است.

دلیریان در گفت وگو با خبرنگار ورزشیخبرگزاری فارس، در خصوص مشکل به وجود آمده گفت: چند روز پیش در خیابان به شدت با یک خودرو تصادف کردم به طوری که کتفم خُرد و انگشت دست چپم قطع شد. خدا را شکر با مراجعه به بیمارستان تحت درمان قرار گرفتم و انگشت دستم پیوند زده شد. قرار است امروز با نظر پزشکان از بیمارستان مرخص شوم.

وی با گلایه از خانواده کشتی گفت: در چند روزی که در بیمارستان بستری بودم تنها حسن بابک مدیر تیم های ملی کشتی فرنگی به عیادت من آمد. گلایه ای ندارم و تنها عضو کوچکی از جامعه ورزش و کشتی هستم، اما این ضرب المثل که می گویند «قهرمان زنده را عشق است» حقیقت دارد.

وی افزود: متأسفانه در ورزش ما دیگر معیارهای گذشته وجود ندارد. کشتی گیرانی که در سطح اول تیم ملی فعالیت دارند توجهی به پیشکسوتان خود ندارند. حداقل به عنوان اینکه در زمان مدیریت تیم های ملی با آنها همسفر بوده ام و چند روزی را در کنار هم به عنوان دوست گذرانده ایم، حتی این زحمت را به خود ندادند که با یک تماس تلفنی جویای حال من باشند.

دلیریان تصریح کرد: ایرادی ندارد و آرزو می کنم خدا برای هیچ بنده ای روز بدی پیش نیاورد. متأسفانه در بین ما مرسوم است که بعد از مرگ به یاد هم می افتیم اما در زمان حیات سراغی از یکدیگر نمی گیریم. تمام اینها درس های زندگی است و ممکن است برای هر کسی پیش بیاید. از این مسائل گلایه ندارم و خدا را شکر نیاز مالی هم نداشتم و دنبال مطرح کردن خودم هم نبودم، اما این انتظار حداقلی را از جامعه کشتی داشتم که سراغی از من می گرفتند.

وی افزود: زمانی که پیشکسوتان ورزشی ما بیمار می شوند و در بستر بیماری می افتند به یادشان می افتیم. ورزش تنها قهرمانی و مدال گرفتن نیست چرا که وقتی از سکو پایین می آیی دیگر خبری از قهرمانی نیست و این پهلوانی است که در ذهن مردم می ماند.

انتهای پیام / م

ارسال نظر

پربیننده ترین