|
|
کدخبر: ۱۵۹۲۴۱

خبرگزاری تسنیم: سرمربی تیم ملی ایتالیا نام ستارگان کهنه کار تیم های رم و هلاس ورونا را از فهرست بازیکنان مورد نظر خود برای حضور در جام جهانی ۲۰۱۴ برزیل خط زد.

به گزارشخبرگزاری تسنیم، چزاره پراندلی، در کنفرانس خبری که در پایان اردوی ۲ روزه برای ارزیابی آمادگی ۴۲ بازیکن مورد نظرش برگزار شد، اعلام کرد فرانچسکو توتی، کاپیتان و هافبک کهنه کار تیم رم و همچنین لوکا تونی، مهاجم تیم هلاس ورونا همراه آتزوری به برزیل سفر نخواهند کرد.

پراندلی در پاسخ به این سوال که آیا توتی هنوز برای حضور در جام جهانی ۲۰۱۴ شانس دارد یا خیر، گفت: بازیکنان من آنهایی هستند که به اردو دعوت شده اند. اگر مورد اضطراری پیش آمد آن وقت سراغ گزینه های دیگر هم می رویم.

وی اضافه کرد: برای تمام بازیکنان بزرگی مانند توتی، تونی و آنتونیو دی ناتاله(مهاجم اودینزه) نهایت احترام را قائلم و معتقدم در مورد آنها باید جواب مفصل تری بیش از آنچه که اینجا می گویم، داده شود. به همین دلیل ترجیح می دهم برای آن هم همان چیزی را که درباره توتی گفتم تکرار کنم؛ بازیکنان منتخب من آنهایی هستند که فراخوانده شده اند. اگر وضعیت اضطراری پیش آمد که نیاز داشتیم بازیکنان دیگری را دعوت کنیم، وضعیت سایرین را ارزیابی خواهیم کرد.

پراندلی افزود: بازیکنان جوان ایتالیا در هفته های اخیر از پوست خود بیرون آمده اند و با متقاعد کردن بسیاری از کسانی که در توانایی آنها شک داشتند، ثابت کردند می توانند فشار حضور در جام جهانی را تحمل کنند. یکی از آنها چیرو ایموبیله، مهاجم تورینو بود که یادم هست تا همین چند وقت پیش چگونه از وی انتقاد می شد اما حالا با ۱۹ گل، آقای گل سری A است.

سرمربی پیشین فیورنتینا در ادامه در پاسخ به این سوال که آیا جوزپه روسی، مهاجم فیورنتینا که در حال سپری کردن دوره ریکاوری پارگی رباط صلیبی است، می تواند به جام جهانی برسد یا خیر، عنوان کرد: فکر می کنم بی انصافی است اگر از هم اکنون درباره بدبینی یا خوشبینی مان نسبت به حضور یک بازیکن در جام جهانی چیزی بگوییم. فعلاً باید منتظر بمانیم و عملکرد او را در زمین بازی ببینیم. مسلماً ما دوست داریم همه بازیکنان مان آماده باشند اما وضعیت روسی فرق دارد و مصدومیت او بسیار جدی است.

پراندلی سپس وارد موضوع فوتبال باشگاهی در ایتالیا شد و تاکید کرد تیم های ایتالیایی باید سرمایه گذاری بیشتری روی بازیکنان بااستعداد بومی انجام دهند. وی همچنین پیشنهادی که به وی برای تمدید قراردادش شده است را نشانه ای از «فوتبال مبتلا به شیزوفرنی» در ایتالیا توصیف کرد.

سرمربی ایتالیاخاطرنشان کرد: البته که ما امیدواریم بازیکنان بیشتری را در زمین بازی ببینیم اما این چیزی نیست که به ما یا فدراسیون فوتبال ایتالیا بستگی داشته باشد، بلکه این تیم ها هستند که باید انتخاب کنند. اخیراً دیده ام که با کمی شجاعت بیشتر می توانیم بازیکنان بومی را پرورش دهیم که قادر هستند جای بازیکنان خریداری شده از کشورهای خارجی را پر کنند.

تصور می شد پراندلی پس از جام جهانی ۲۰۱۴ از ادامه کار در تیم ملی ایتالیا انصراف دهد اما اخیراً اخباری منتشر شده که از پیشنهاد فدراسیون فوتبال ایتالیا به وی برای تمدید قراردادش به مدت ۲ سال دیگر حکایت دارد.

پراندلی با برطرف کردن شک و وشبهاتی که درباره این موضوع وجود داشت، گفت: هنوز چیزی را امضا نکرده ام و حتی درباره جزئیات هم حرف نزده ام. صرفاً بحثآمادگی متقابل طرفین برای نشستن پای میز مذاکره مطرح شد. این یک پیام خارق العاده برای فوتبال ایتالیا بود، فوتبالی که پتانسیل مبتلا شدن به شیزوفرنی حاد را دارد و در آن هیچ چیز طبق برنامه پیش نمی رود چرا که فدراسیون تصمیم گرفته پیش از آنکه ببیند تیم در جام جهانی چه کار خواهد کرد، پیشنهاد جدیدی به کادر فنی بدهد.

انتهای پیام /

ارسال نظر