|
|
کدخبر: ۱۶۰۸۶۰

پیشکسوت تیم فوتبال استقلال گفت: به نظر من عامل ناکامی استقلال زیاد است که می توان به نداشتن برنامه و ساختار و حل نشدن مشکل مالی اشاره کرد.

محمود فکری پیشکسوت تیم فوتبال استقلال در گفتگو باخبرنگار ورزشی باشگاه خبرنگاراناظهار داشت: البته دلایل زیاد و متعددی وجود دارد که باعثشده تا استقلال در سه جام برتر، حذفی، آسیا ناکام لقب بگیرد.

وی در ادامه افزود: مشکلات فراوان استقلال در لیگ سیزدهم باعثشد تا این تیم پر هوادار به مقامی بهتر از پنجمی دست پیدا نکند، باید اذعان کرد استقلال تا روز آخر مدعی قهرمانی بود ولی طبیعت فوتبال است که در آخرین دقایق لیگ سیزدهم به مقام پنجم دست یابد.

فکری به تشریح علل ناکامی استقلال پرداخت و تصریح کرد: البته باید گفت دلایل زیادی داشته است، بزرگترین مشکل استقلال، مشکل مالی است که دامن گیر تیم شده است و تا این مشکل رفع نشود نمی توان برای موفقیت برنامه ریزی کرد.

پیشکسوت استقلال ادامه داد: دلیل دیگر ناکامی های استقلال این بوده است که در فصل نقل و انتقالات بازیکن های خوبی را جذب نکرده است یا تیم خوب بسته نشده است که می تواند عاملی در راستای موفق نشدن استقلال باشد.

وی با پرداخت به ملی پوشان استقلال به عنوان یکی دیگر از علل ناکامی آبی پوشان اشاره کرد: از دلایل تأثیرگذار تیم به خستگی بازیکنان و نداشتن نشاط بوده است که هنگامی بازیکنان در اختیار تیم ملی بوده اند بدون ریکاوری وارد بازیهای لیگ شده اند که با بدنهای خسته و بدون نشاط به بازی کردن پرداخته اند.

فکری در ادامه به جدایی بازیکان کلیدی اشاره و اذعان کرد: از دست دادن چند بازیکن موثر و کلیدی همانند مجیدی، نکونام و منتظری در میانه فصل و اوایل نیم فصل دوم و اتکا تیم استقلال به این بازیکنان موجب شد تا استقلال ازروزهای خوب خود فاصله بگیرد، البته تمامی این مشکلات به نداشتن برنامه مشخص و ساختار درست فوتبال وبحثمالی باشگاه برخواهد گشت.

کارشناس فوتبال کشورمان به راهکار هایی در جهت تقویت استقلال اشاره وعنوان کرد: باید اذعان کنم که تیم اکنون می تواند برنامه ریزی درست و اصولی داشته باشد که به سمت موفقیت سوق داده شود.

فصل بعد با برنامه ریزی، ارائه بودجه کافی و به خدمت گرفتن بازیکنان می تواند در مسیر کامیابی گام بردارد و فاتح لیگهای متعدد باشد.

وی در پایان خاطر نشان کرد: امیدوارم که تیم استقلال با برنامه ریزی درست و تنظیم ساختار فوتبالی اصولی و پشتوانه مالی بتواند هم در لیگ برتر سال آینده و جام حذفی موفق شده و بتواند این بار حضور پرقدرتی در جام باشگاه های آسیایی بعدی داشته باشد.

انتهای پیام /

ارسال نظر