|
|
کدخبر: ۱۶۲۶۴۹

نیمه نهایی لیگ قهرمانان اروپا

خبرگزاری تسنیم: در دومین بازی نیمه نهایی لیگ قهرمانان اروپا، کهکشانی ها از پذیرایی خود از مدافع عنوان قهرمانی رقابت ها دو هدف را دنبال می کنند.

به گزارشخبرگزاری تسنیم، دور رفت مرحله نیمه نهایی لیگ قهرمانان اروپا فردا شب(چهارشنبه) در شرایطی به پایان می رسد که در دومین بازی این مرحله تیم فوتبال رئال مادرید اسپانیا از ساعت ۲۳:۱۵ به وقت تهران در ورزشگاه سانتیاگو برنابئو میزبان بایرن مونیخ آلمان است.

رئالی ها که در مرحله یک چهارم نهایی با شکست بورسیا دورتموند برای چهارمین سال متوالی جواز حضور در مرحله نیمه نهایی را کسب کردند، در این مرحله باز هم به یک تیم آلمانی برخورد کرده اند که وضعیت این مصاف با دیدار کهکشانی ها و دورتموند تقریباً مشابه است.

همچون جدال با زردپوشان وستفالن که کهکشانی ها را سال گذشته در مرحله نیمه نهایی از گردونه رقابت ها حذف کرد، رئال این بار در رویارویی با بایرن مونیخ هم به انتقام گیری فکر می کند، انتقام شکستی که ۲ فصل پیش در همین مرحله از رقابت ها برابر بایرن مونیخ متحمل و از رسیدن به فینال محروم شد.

دومین هدفی که شاید برای رئال و هوادارانش اهمیت بیشتری دارد، هموار شدن راه صعود به فینال لیگ قهرمانان اروپا است، مرحله ای که از سال ۲۰۰۲ به بعد رئال هرگز به آن نرسیده است. نهمین و آخرین قهرمانی کهکشانی ها در لیگ قهرمانان اروپا هم در همان سال رقم خورد اما امسال به نظر می رسد که شاگردان کارلو آنچلوتی از شانس خوبی برای پایان دادن به طلسم ۱۲ ساله ناکامی هایشان در لیگ قهرمانان اروپا برخوردار هستند.

یکی دیگر از فاکتورهای مهیجی که در این بازی وجود دارد، حضور پپ گواردیولای اسپانیایی روی نیمکت بایرن مونیخ است. گواردیولا که در دوران ۴ ساله مربیگری اش در بارسلونا بارها و بارها سوهان روح هواداران رئال مادرید شد، حالا بار دیگر سد راه سفیدپوشان مادرید برای رسیدن به یکی دیگر از اهداف شان در این فصل شده است. او همان کسی بود که ۳ سال پیش در همین مرحله از رقابت ها در کنار بارسلونا، رئال مادرید تحت هدایت ژوزه مورینیو را شکست داد و این تیم را حذف کرد.

رئال مادرید و بایرن مونیخ که مجموعاً ۱۴ بار لیگ قهرمانان اروپا را فتح کرده اند، با شرایطی متفاوت از حیثآمادگی فیزیکی راهی میدان نبرد فردا شب می شوند. اتحادیه فوتبال اسپانیا بازی هفته سی و چهارم رئال مادرید را لغو کرد تا این تیم فرصت بیشتری برای استراحت کردن پس از حضور در فینال جام حذفی اسپانیا در روز چهارشنبه هفته گذشته داشته باشد، فینالی که با شکست بارسلونا در آن موفق شد اولین جام از سه گانه قهرمانی که رویایش را در سر دارد کسب کند.

در حالی که رئال مادرید به دنبال دسیما(دهمین قهرمانی اش در لیگ قهرمانان اروپا) است، بایرن مونیخ انگیزه فراوانی دارد تا به اولین تیمی تبدیل شود که دو دوره پیاپی لیگ قهرمانان اروپا را فتح می کند. آخرین باری که یک تیم دو بار پیاپی مهمترین تورنمنت باشگاهی قاره اروپا را فتح کرد میلان بود که در دو فصل متوالی جام باشگاه های اروپا، ۱۹۸۹-۱۹۸۹ و ۱۹۹۰ – ۱۹۸۹ به این افتخار دست پیدا کرد. کارلو آنچلوتی، سرمربی حال حاضر رئال مادرید یکی از بازیکنان آن تیم میلان بود.

تیم های رئال مادرید و بایرن مونیخ در رقابت های لیگ قهرمانان اروپا(جام باشگاه ها) تاکنون ۲۰ بار به مصاف یکدیگر رفته اند که سهم بایرن مونیخ ۱۱ پیروزی، سهم رئال ۷ پیروزی و دو بار هم تساوی نتیجه پایانی بوده است.

همچنین رکورد بازی های خانگی رئال مادرید برابر بایرن مونیخ ۷ پیروزی، یک تساوی و دو شکست بوده است. دو تیم تاکنون ۵ بار در مرحله نیمه نهایی این رقابت ها برابر هم قرار گرفته اند که آمار آنها حکایت از برتری قاطعانه باوارایی ها دارد. بایرن مونیخ در سال های ۱۹۷۶،۱۹۸۷، ۲۰۰۱ و ۲۰۱۲ پیروز شده و رئال تنها یک بار در سال ۲۰۰۰ برنده میدان بود.

انتهای پیام /

ارسال نظر