|
|
کدخبر: ۱۶۴۴۸۴

مسابقات کشتی آزاد قهرمانی آسیا - قزاقستان

خبرگزاری تسنیم: تیم ملی کشتی آزاد ایران با کسب ۶ مدال طلا به مقام قهرمانی رقابت های قهرمانی بزرگسالان آسیا در قزاقستان دست یافت.

به گزارشخبرگزاری تسنیم، در مسابقات قهرمانی کشتی قزاقزستان که روزهای چهارشنبه و پنج شنبه با حضور ۱۶ کشور آسیایی برگزار شد، تیم کشورمان با کسب ۶ مدال طلا قهرمان شد.

* در روز دوم این رقابت ها در وزن ۶۱ کیلوگرم مسعود اسماعیل پور پس از استراحت در دور نخست، در دور دوم مقابل «بازار بازار قلی یف» از قرقیزستان با نتیجه ۷ بر ۲ به برتری دست یافت. اسماعیل پور در مرحله نیمه نهایی در یک کشتی حساس و دیدنی و در حالی که کشتی گیر قزاق از حمایت تماشاگران میزبان و داوران بهره می برد با نتیجه ۱۴ بر ۹ مقابل دولت نیازبیکوف از قزاقستان به پیروزی رسید و فینالیست شد.

اسماعیل پور در دیدار فینال مقابل «راجنیش راجنیش» از هند با نتیجه ۱۱ بر صفر به برتری دست یافت و قهرمان شد. در این وزن دولت نیازبیکوف از قزاقستان و نازمموداخ لام گارما از مغولستان مشترک سوم شدند.

* در وزن ۷۰ کیلوگرم مصطفی حسین خانی در دور نخست مقابل هیو لینگ از چین با نتیجه ۱۲ بر یک به برتری دست یافت. وی دور دوم مقابل دوکان تات از ویتنام در حالی که با نتیجه ۱۲ بریک پیش بود با ضربه فنی پیروز شد.

حسین خانی در مرحله نیمه نهایی نیز موفق با نتیجه ۱۰ بر صفر اختیار نوروزاف کشتی گیر ازبکستانی را شکست دهد و راهی دیدار فینال شود. وخیدوف کشتی گیر تاجیکستانی در دیدار فینال به دلیل آسیب دیدگی مقابل حسین خانی حاضر نشد تا وی صاحب مدال طلا شود.

در این هوسوکا از ژاپن و اختیار نوروزاف از ازبکستان مشترک سوم شدند.

* در وزن ۷۴ کیلوگرم رضا افضلی پس از استراحت در دور نخست، در دور دوم مقابل ریوچی یامانکا از ژاپن با نتیجه ۱۰ بر صفر به پیروزی رسید و راهی مرحله نیمه نهایی شد. رضا افضلی در این مرحله مقابل کانگ ژانگ از چین با نتیجه ۱۰ بر صفر به برتری دست یافت و فینالیست شد. افضلی در دیدار پایانی مقابل پاریوجات انوربات از مغولستان به برتری ۷ بر صفر دست یافت و قهرمان شد.

در این وزن یامانکا از ژاپن و اینوکنتیف از قرقیزستان مشترک سوم شدند.

* حامد طالبی زرین کمر در نخستین مبارزه خود با نتیجه ۱۰ بر صفر از سد ژی ژانگ از چین گذشت و راهی مرحله یک چهارم نهایی شد. وی در این مرحله مقابل الیهان ژومایف از قزاقستان با ناداوری و با نتیجه ۴ بر ۷ مغلوب شد. طالبی با توجه به شکست کشتی گیر قزاق مقابل موسی یف قرقیز از دور رقابت ها کنار رفت.

در روز نخست این رقابت ها نیز سید احمدی محمدی در وزن ۶۵ کیلوگرم، میثم مصطفی جوکار در وزن ۸۶ کیلوگرم و کمیل قاسمی در وزن ۱۲۵ کیلوگرم صاحب مدال طلا شد. مهران رضا زاده در وزن ۵۷ کیلوگرم نیز به مقام پنجم رسید.

انتهای پیام /

ارسال نظر