|
|
کدخبر: ۱۷۲۳۶۹

خبرگزاری تسنیم: در پایان پیکارهای انتخابی کاراته دانشجویان در بخش مردان، نفرات اعزامی به نهمین دوره مسابقات جهانی دانشجویی مشخص شدند.

به گزارشخبرگزاری تسنیمو به نقل از سایت فدراسیون کاراته، پس از اینکه با برگزاری رقابت های انتخابی در بخش کاتای انفرادی و تیمی فرید حقیقی و تیم دانشگاه غیر انتفاعی کرمان جواز حضور در رقابت های جهانی دانشجویی را به دست آوردند، کومیته کاها به میدان رفتند که در نهایت این نفرات موفق شدند با عملکرد بهتر خود را به عنوان مسافران جهانی مونته نگرو معرفی کنند.

در وزن منهای ۶۰ کیلوگرم، امیر مهدی زاده قهرمان جهان در سال ۲۰۱۰،۳ بار به روی تاتامی رفت که در هر ۳ دیدار برنده میدان بود. مهدی زاده در نخستین گام پس از اینکه در تقابل با هامون درفشی پور قهرمان سال ۲۰۱۳ آسیا به تساوی صفر بر صفر رسید با رأی داوران ۳ بر ۲ برنده شد. این کاراته کای قمی در مرحله دوم محمد شهریاری را با حساب ۴ بر صفر مغلوب کرد. مهدی زاده در آخرین مبارزه بار دیگر رودروی درفشی پور قرار گرفت و توانست ۵ بر ۳ به پیروزی برسد و جواز حضور در تیم منتخب دانشجویان را از آن کند.

در وزن منهای ۶۷ کیلوگرم، سعید احمدی نایب قهرمان جهان در سال ۲۰۱۲ همانند مهدی زاده با ۳ برد به عضویت تیم منتخب دانشجویان ایران درآمد. احمدی در بازی اول و در حالی که ۴ بر صفر از مهرداد پورشیب عقب بود به دلیل ۴ اخطاره شدن حریف برنده تاتامی معرفی شد. او سپس یک بار برابر برادر کوچکتر ذبیح الله پورشیب قرار گرفت که توانست ۳ بر ۲ او را مغلوب کند. کاراته کای کرمانشاهی وزن منهای ۶۷ کیلوگرم در آخرین مبارزه موفق شد محمدرضا بخش محمدلو را ۶ بر صفر شکست دهد تا نامش در لیست مسافران اعزامی به مونته نگرو ثبت شود.

در وزن منهای ۷۵ کیلو گرم، ابراهیم حسن بیگی با برد یک بر صفر برابر بهمن عسگری قهرمان آسیا در سال ۲۰۱۳ و ۸ بر صفر مقابل مرتضی شفاهی جایگاه خود در این وزن را تثبیت کرد.

در وزن منهای ۸۴ کیلوگرم، ذبیح الله پورشیب دارنده ۴ نشان سنگین وزن آسیا و علی فداکار نفر اول قاره کهن در سال ۲۰۱۲ هر کدام با یک برد خود را به عنوان مدعیان شماره یک این وزن برای رفتن به مسابقات قهرمانی دانشجویان جهان معرفی کردند که در نهایت این پورشیب بود که توانست پیراهن این وزن را از آن خود کند.

پورشیب در اولین گام یک بر صفر از سد پورمحمد گذشت و فداکار هم در مبارزه اول خود توانست ۳ بر صفر یونس نوروزی را شکست دهد. بازی مستقیم فداکار و پورشیب با حساب یک بر یک در جریان بود که به دلیل آسیب دیدگی شدید پورشیب از ناحیه بینی، داوران فداکار را هانسوکو کردند.

و بالاخره در وزن به اضافه ۸۴ کیلوگرم، سجاد گنج زاده قهرمان سنگین وزن آسیا در سال ۲۰۱۳ به عضویت تیم اعزامی دانشجویان درآمد. گنج زاده در بازی اول در شرایطی که یک بر صفر از سامان حیدری پیش بود به دلیل ۴ اخطاره شدن حیدری، برنده تاتامی معرفی شد. گنج زاده در پیکار دوم کریم زاده را ۸ بر صفر از پیش رو برداشت.

در پایان این رقابت ها علاوه بر مهدی زاده، احمدی، حسن بیگی، پورشیب و گنج زاده که در ۵ وزن کومیته انفرادی به عضویت تیم دانشجویان ایران درآمدند، نام علی فداکار، بهمن عسگری و سامان حیدری در لیست اعزامی ها قرار گرفت تا در صورت فراهم شدن مقدمات سفرشان به لحاظ اداری در کومیته تیمی به رقابت های جهانی دانشجویی اعزام شوند.

نهمین دوره رقابت های کاراته دانشجویان جهان از ۲۸ خرداد تا یک تیرماه در کشور مونته نگرو برگزار می شود.

انتهای پیام /

ارسال نظر