|
|
کدخبر: ۱۷۳۵۳۶

حواشی فینال آخر سوپرلیگ بسکتبال؛

پمسئولان باشگاه پتروشیمی بندرامام با اطلاع از نبودن جام و مدال در سالن برای قهرمانی خود جامی جداگانه به همراه مدال و لوح تقدیر تهیه کرده و به اعضای تیم اهدا کردند.

به گزارشخبرنگار ورزشی باشگاه خبرنگاران؛ بعد از قهرمانی تیم بسکتبال فولاد خوزستان در لیگ برتر فوتبال، تیم پتروشیمی برای دومین بار در ماه اخیر، شادی را به میان مردم خوزستان آورد.

هواداران پتروشیمی که اجازه ورود به سالن را از ابتدای مسابقه نداشتند بعد از اتمام بازی تا زمان خروج کامل تیم مهرام صبر کرده و اجازه ورود به سالن را پیدا کردند. ماهشهری ها از داخل سالن جشن خود را شروع کرده و در خیابانها تا محل اقامت بازیکنان و تیم ادامه دادند.

۲۵ نفر مجاز و تعدادی غیر مجاز

پیش از شروع مسابقه اعلام شده بود که تنها ۲۵ نفر از هر تیم به عنوان همراه حق حضور در سالن را دارند اما در نیمه دوم بازی به تدریج عده ای هواداران پتروشیمی راه ورود به سالن را پیدا کردند که چون تعداد آنها زیاد نبود با سختگیری مواجه نشدند اما در ابتدای کوارتر چهارم ناظران بازی را متوقف کرده و این عده را از سالن بیرون کردند.

چند باند موسیقی بزرگ با فاصله چند متری در سمت راست نیمکت مهرام و همچنین دور سالن قرار داشت که صدای بلندی نیز داشتند. آهنگ مخصوص قهرمانی پتروشیمی به طور مرتب در سالن پخش می شد و جای سر و صدای تماشاگران را گرفته بود.

فینال سوپرلیگ بدون تماشاگران حال و هوای بازیهای مرحله مقدماتی لیگ را داشت.

عکس تمام بازیکنان پتروشیمی دور سالن قرار داده شده بود.

حامد حدادی که در بازی قبلی هم از داوران شاکی بود بارها با رسیدن به انتهای زمین به یکی از داوران نکاتی را به حالت اعتراض و شوخی گوشزد می کرد. صمد نیکخواه هم بعد از یک صحنه برای صالحیان داور جوان بازی با حالت تمسخرآمیز دست زد.

در کوارتر سوم برای یک لحظه با مشکل فنی صدایی بلند از باندهای کنار زمین در سالن پیچید که بعد از این اتفاق حامد حدادی و صمد نیکخواه به سمت باندهای پشت نیمکت خود پریده و سیمهای آن را کندند. ناظران به هر دو نفر تذکر دادند و با مسئولان پتروشیمی نیز در این مورد صحبت شد.

پایان بازی بدون درگیری نماند


با آخرین پنالتی حامد آفاق و سوت پایان بازی، تمام نیمکت پتروشیمی به داخل زمین پریده و با پرچم های پتروشیمی شروع به خوشحالی کردند.

یاوری رئیس ورزش حرفه ای پتروشیمی و جاناتان گیبسون از اولین نفراتی بودند که روی دست بازیکنان بلند شدند.

بازیکنان بعد از کمی خوشحالی مهران حاتمی را نیز از روی زمین بلند کرده و چندین بار بالا و پایین انداختند.

بعد از توهین یکی از مهمانان پتروشیمی به صمد نیکخواه، صمد زاده سرپرست تیم و چند نفر دیگر برای کتک زدن آن فرد به سمت در خروجی سالن دویدند. ماموران انتظامی به سختی جلوی درگیری را گرفتند. برخی تاکید داشتند توهین اصلی به مصطفی هاشمی بوده است.

حامد حدادی نیز به حالت دعوا قصد آمدن به داخل زمین را داشت که جلویش را گرفتند.

بازیکنان پتروشیمی در این حین به شادی خود در میانه میدان ادامه می دادند.

مهدی کامرانی بعد از بریدن تورها برای دقیقه ای نیز از روی حلقه آویزان شد.

ورود تماشاگران با پرچم برزیل!

تماشاگران ماهشهری بعد از خروج مهرامی ها از سالن و چیدن سکوهای قهرمانی اجازه ورود به سالن را پیدا کرده و برای دقایقی طولانی شروع به آواز خواندن کردند.

ماهشهری ها پرچمهای زرد و آبی زیادی در دست داشتند و چند پرچم برزیل نیز میان آنها دیده می شد.

بازیکنان پتروشیمی بعد از اتمام بازی، تی شرتهای مخصوص قهرمانی را به تن کردند.

بعد از چیده شدن سکوها، وحید حاجیان بازیکن مصدوم پتروشیمی که با پای آتل بسته به ماهشهر آمده بود اولین کسی بود که به کنار سکوها رفت و با شعارهای تماشاگران تشویق شد. وی به همراه سهراب نژاد در ترکیب پلی آف به بعد پتروشیمی قرار نداشتند.

یازدهمین قهرمانی سهراب نژاد


حامد سهراب نژاد کاپیتان پتروشیمی هم در رأس تماشاگران روی میله ها رفته و شروع به آواز خواندن با آنها کرد. این یازدهمین قهرمانی کاپیتان پتروشیمی در لیگ برتر بود.

حامد آفاق نیز مانند سهراب نژاد قهرمانیهای زیادی در لیگ دارد هر چند بعد از بازی به یاد نمی آورد که این چندمین قهرمانی دوران مسابقه اش بود.

سهراب نژاد و آفاق که باجناق هم نیز هستند برخلاف تمام بازیها و قهرمانیهای قبلی، فرزندان خود را در همراه نداشتند.

تماشاگران خانم هم بعد از قهرمانی اجازه ورود به سالن را پیدا کردند.

لیدر معروف پتروشیمی با گرفتن میکروفن شروع به خواندن با زبان عربی کرد و جمعیت نیز وی را همراهی کردند.

خمجانی: ماهشهری ها کمال همکاری را داشتند

خمجانی ناظر مسابقه با رضایت از برگزاری بازی تاکید کرد: تیم پتروشیمی کمال همکاری را با ما داشت و تماشاگری هم با خود نیاورده بود. چند نفری هم که وارد شده بودند را با توقف بازی اخراج کردیم.

اهدای جام و مدال


تماشاگران که برای نزدیک به نیم ساعت میان میدان آمده و به خوشحالی می پرداختند برای اهدای جام از زمین خارج شدند.

جام قهرمانی که توسط باشگاه پتروشیمی تهیه شده بود به حامد سهراب نژاد اهدا شد و مهران حاتمی دومین کسی بود که جام را به دست گرفت.

مدالهای طلایی نیز به همراه لوح تقدیر برای بازیکنان در نظر گرفته شده بود.

جام و مدالهای فدراسیون در مراسمی مخصوص به تیمها اهدا می شود.

محمود مشحون رئیس فدراسیون و رضا مشحون رئیس سازمان تیمهای ملی که در تمام بازیهای قبلی فینال حضور داشتند برای مراسم اهدای مدال و بازی پنجم غایب بودند.

با آتش بازی بعد از اهدای جام، داخل سالن پر از دود شده بود.

بعد از اهدای جام، گیبسون بازیکن آمریکایی تیم به طور ویژه ای از سوی تماشاگران تشویق شد.

بازیکنان با دریافت مدالهای خود شروع به زدن دور افتخار کردند.

تماشاگران که دیر وارد سالن شده بودند به سختی حاضر به خروج شدند.

جشن و پایکوبی ماهشهری ها تا هتل محل اقامت تیم و سایر نقاط شهر ادامه داشت و ماشینهای زیادی به این منطقه از شهر که معمولا خلوت است، آمده بودند.

انتهای پیام /

ارسال نظر