|
|
کدخبر: ۱۷۵۲۵۳

خبرگزاری تسنیم: کاپیتان تیم ملی فوتبال نیجریه با درخشش در رقابت های فصل جاری لیگ دسته اول فوتبال باشگاه های فرانسه بهترین بازیکن آفریقایی لوشامپیونه لقب گرفت.

به گزارشخبرگزاری تسنیم، وینسنت اِنیِما، دروازه بان تیم ملی نیجریه که در فصل ۱۴-۲۰۱۳ لیگ دسته اول فوتبال باشگاه های فرانسه موسوم به لوشامپیونه در تمامی ۳۷ بازی تیم لیل مسئول حفاظت از دروازه تیمش بود عنوان بهترین بازیکن آفریقایی شاغل در لوشامپیونه را به خود اختصاص داد. او همچنین اولین بازیکن نیجریه ای و اولین دروازه بانی شد که این عنوان را از آن خود کرد.

اِنیِما در ۳۷ بازی قصل جاری لوشامپیونه تنها ۲۵ بار دروازه اش باز شد. در فصل جاری این رقابت ها که یک هفته دیگر به پایان می رسد سنگربان اول تیم ملی نیجریه موفق شد دروازه اش را به مدت ۱۰۶۲ دقیقه بسته نگه دارد.

جایزه بهترین بازیکن آفریقایی شاغل در لوشامپیونه «مارک ویوین فو» نام دارد که از نام هافبک فقید کامرون گرفته شده که در مرحله نیمه نهایی جام کنفدراسیون ها ۲۰۰۳ در سن ۲۸ سالگی در زمین مسابقه درگذشت.

این عنوان بر اساس رأی ۶۰ روزنامه نگار از رسانه های مختلف فرانسه و با اسپانسری رادیو فرانسه اینترنشنال(RFI) و شبکه تلویزیونی «فرانس ۲۴» انتخاب و به بازیکن مورد نظر اهدا می شود.

نیجریه در جام جهانی ۲۰۱۴ یکی از حریفان ایران در گروه F خواهد بود. آرژانتین و بوسنی دیگر تیم های این گروه هستند.

انتهای پیام /

ارسال نظر