|
|
کدخبر: ۱۷۶۸۹۰

خبرگزاری تسنیم: قهرمانی آرسنال در جام حذفی انگلیس، کمی از انتقادات گسترده ای که علیه سرمربی فرانسوی این تیم وجود داشت را کاست و او را به آینده را امیدوارتر کرد.

به گزارشخبرگزاری تسنیم، تیم فوتبال آرسنال شب گذشته(شنبه) در فینال جام حذفی انگلیس موفق شد هال سیتی را در یک بازی پرگل با نتیجه ۳ بر ۲ شکست دهد و طلسم ۹ ساله اش برای کسب یک عنوان قهرمانی را بشکند.

توپچی ها در شرایطی به این پیروزی دست پیدا کردند و برای یازدهمین بار قهرمان جامی حذفی شدند که بازی را با دریافت دو گل زودهنگام در ۱۰ دقیقه ابتدایی آغاز کردند هرچند آنها توانستند قبل از پایان ۹۰ دقیقه کار دو گل بزنند و کار را به وقت های اضافه بکشانند و در نهایت با گلی که آرون رمزی در دقیقه ۱۰۹ به ثمر رساند پیروز شدند.

با این پیروزی آرسن ونگر، سرمربی فرانسوی آرسنال که تیمش از سال ۲۰۰۵(زمانی که جام حذفی را فتح کرد) دیگر هیچ عنوان قهرمانی کسب نکرده بود و به همین دلیل به شدت تحت فشار قرار داشت و مورد انتقاد واقع شده بود، توانست حداقل برای مدتی منتقدانش را ساکت کند.

او پس از پیروزی دراماتیک شاگردانش در ورزشگاه ومبلی اعلام کرد برای ماندن روی نیمکت توپچی ها انگیزه گرفته است. ونگر به شبکه ITV گفت: من همیشه گفته بودم که آینده ام به کسب این جام بستگی ندارد اما با این حال صبر کردم تا ببینم چه اتفاقی رخ می دهد.

ونگر در پاسخ به این سوال که آیا قصد ماندن در آرسنال را دارد یا خیر، اظهار داشت: بله، می مانم. ما قصد داشتیم تاریخ سازی کنیم و بازی را ببریم و به هر دو هدف خود رسیدیم. ما بازی را خوب شروع نکردیم اما بازگشت فوق العاده ای داشتیم. این قهرمانی نقطه عطفی در زندگی آرسنال است. بازیکنان من می دا نند که می توانند قهرمان باشند. رسیدن آنها به این باور برای من بسیار مهم بود و فکر می کنم به خواسته ام رسیدم.

سرمربی توپچی ها در ادامه تصریح کرد: شکست می توانست اتفاقی وحشتناکی را برای ما رقم بزند اما توانستیم گل های خورده را جبران کنیم. من روحیه تیمم را تحسین و به شاگردانم افتخار می کنم. به هال سیتی هم تبریک می گویم. این تیم نیز بازی خوبی را به نمایش گذاشت.

انتهای پیام /

ارسال نظر