|
|
کدخبر: ۱۷۷۶۱۷

سرمربی تیم ملی والیبال نشسته، از میزبانی ایران در رقابت های جام باشگاه های جهان در سال ۲۰۱۷ خبر داد.

به گزارش امید نیوز و به نقل از فدراسیون ورزش های جانبازان و معلولین، هادی رضایی در خصوص میزبانی ایران برای مسابقات قهرمانی باشگاه والیبال نشسته جهان بیان کرد: با توجه به مذاکراتی خسروی وفا، رئیس فدراسیون و من در حین برگزاری مسابقات جام بین قاره ای در چین با رئیس سازمان جهانی پاراوالیبال و مسئول مسابقات این سازمان داشتیم و همین طور سبقه ی خوبی که ایران در رشته ی والیبال نشسته دارد، تفاهم نامه ای به امضا رسید و مقرر شد ایران میزبانی این مسابقات را بر عهده بگیرد.

وی که به عنوان مسئول کل مسابقات معرفی شده است، افزود: پس از پذیرش میزبانی ایران، فراخوانی به کلیه ی هیات های استانی و باشگاههای فعال در والیبال نشسته ارسال شد و در نهایت باشگاه گسترش فولاد تبریز در مهلت مقرر نسبت به پذیرش این میزبانی اعلام آمادگی کرد و بر این اساس شهر تبریز برای برگزاری مسابقات که اردیبهشت ماه سال ۹۶ برگزار می شود، انتخاب شد.

رضایی عنوان کرد: نماینده ایران در این مسابقات نیز باشگاه گسترش فولاد تبریز خواهد بود و البته به جهت حضوری هرچه شایسته تر، در صورت درخواست مسئولین باشگاه گسترش فولاد، جمعی از کادر و اعضای تیم ملی نیز می توانند در خدمت تیم باشند. البته در مسابقات باشگاههای جهان تیم های باشگاهی بیشتر با ترکیب تیم های ملی خود حضور می یابند.

وی گفت: این مسابقات برای پنجمین دوره است که برگزار می شود و در چهار دور پیشین آن نمایندگان ایران همیشه صدر نشین بوده اند. تیم ذوب آهن اصفهان برای سه دوره و تیم پگاه تهران برای یک دوره موفق شده اند بر سکوی نخست بایستند و قهرمان شوند وامیدواریم در این دوره نیز از این عنوان دفاع کنیم. پس از بازی های پارالمپیک، رقابت های باشگاههای جهان یکی از پر اهمیت ترین رویدادهای والیبال نشسته در دنیا محسوب می شود و میزبانی این مسابقات که زیر نظر سازمان جهانی پاراوالیبال، داوران بین المللی و رسانه ها برگزار می شود، امتیاز خوبی برای والیبال نشسته کشورمان است.

رضایی بیان کرد: رویداد دیگری که در سال ۲۰۱۷ و به میزبانی ایران برگزار می شود، دوره های بین المللی کلاس بندی، داوری و مربی گری است که اطلاعات بیشتر در این خصوص به زودی منتشر خواهد شد.

مسئول کل مسابقات در پایان خاطر نشان کرد: به تازگی اطلاع رسانی پیرامون ثبت نام در این مسابقات بر روی وب سایت رسمی سازمان جهانی پاراوالیبال قرار گرفته و تیم های علاقه مند برای حضور در این رویداد تا بهمن ماه فرصت دارند حضور خود را اعلام نمایند.

پنجمین دوره رقابت های قهرمانی باشگاههای والیبال نشسته جهان در سال ۲۰۱۷ از ۱۱ تا ۱۶ اردیبهشت ماه به میزبانی شهر تبریز برگزار خواهد شد.

ارسال نظر

پربیننده ترین