|
|
کدخبر: ۱۷۷۸۱۴

تحلیلی از مهاجمان دو تیم استقلال و تراکتور سازی که در روز جمعه این دو تیم در دیداری حساس به مصاف یکدیگر میروند.

به گزارش امید نیوز به نقل از " ورزش سه "، استقلال و تراکتورسازی در دیدار هفته سیزدهم لیگ برتر به مصاف یکدیگر خواهند رفت. دیداری که مملو از رویارویی های جذاب و البته پرحاشیه است که نبرد خط حمله این دو تیم، از جمله دوئل های حساس خواهد بود. کاوه رضایی و علی قربانی زوج احتمالی خط حمله استقلال در این بازی هستند و محمد ابراهیمی، فرزاد حاتمی و ادینیو سه مهاجم احتمالی تراکتورسازی در روز جمعه خواهند بود.

خط حمله میلیاردی ضامن موفقیت
سه مهاجم اصلی تراکتورسازی، گران قیمت ترین خط حمله لیگ را تشکیل می دهند. ابراهیمی و ادینیو با قراردادهای بیش از ۱ میلیارد و حاتمی با قراردادی ۹۰۰ میلیون تومانی البته بهترین خط حمله لیگ را تشکیل داده اند و با توجه به اینکه تراکتورسازی در حضور این مهاجمان عنوان بهترین خط حمله لیگ را کسب کرده، ارزش این بازیکنان واقعی به نظر می رسد.
از سوی دیگر کاوه رضایی و علی قربانی دو مهاجم آبی ها هستند که البته نسبت به خط حمله تراکتورسازی قیمت کمتری دارند. کاوه رضایی با قراردادی یک میلیاردی و قربانی با قراردادی ۶۵۰ میلیونی بسیار ارزان تر از خط حمله آتشین تراکتورسازی قرارداد امضا کرده اند.

ثبات در تبریز، تنوع در تهران
سه مهاجم تیم قلعه نویی از ثبات کامل در تیم خود برخوردار هستند و در تمامی دیدارهای تراکتورسازی به میدان رفته اند. البته گاهی از این بازیکنها به عنوان بازیکن تعویضی به میدان آمده اند اما سرمربی تراکتورسازی در همه بازی ها از ستاره های اصلی خط حمله خود استفاده کرده است.
کاوه رضایی در استقلال وضعیتی مانند مهاجمان تراکتورسازی دارد اما دیگر مهاجمان خط حمله آبی ها، شرایطی متفاوت نسبت به مهاجم آبی ها دارند. سرمربی استقلال البته لیگ را با یک مهاجم آغاز کرد و بعد از آن بود که برای سیستم دو مهاجمه خود، از گزینه های متفاوتی مانند قربانی، محسن کریمی و جابر انصاری در لیگ استفاده کرده است.

ادینیو همچنان بهترین گلزن است
کاوه رضایی با ۴ گل و ادینیو با به ثمر رساندن ۵ گل بهترین گلزنان خط حمله دو تیم هستند. البته حاتمی نیز با گلی که برابر پدیده به ثمر رسانده، ۴ گل وارد دروازه حریفان کرده و عملکردی مانند کاوه رضایی دارد. علی قربانی با ۳ گل و محمد ابراهیمی با به ثمر رساندن یک گل در این رده بندی، رتبه های بعدی را در اختیار دارند. زوج رضایی و قربانی در خط حمله استقلال ۷ گل به ثمر رسانده اند که ۴۶ درصد گل های آبی پوشان را شامل می شود. سه مهاجم تراکتورسازی با به ثمر رساندن ۱۰ گل از ۱۹ گل نزدیک به ۵۳ درصد گلهای این تیم را در لیگ شانزدهم به ثمر رسانده اند.

مهاجمانی موفق در گل سازی
در جدول پاس گلهای این ۵ بازیکن، کاوه رضایی با ارسال ۳ پاس گل در صدر جدول قرار دارد و محمد ابراهیمی با دو پاس گل در رده دوم قرار می گیرد. قربانی، حاتمی و ادینیو در ۱۲ دیدار گذشته لیگ برتر هنوز موفق به کسب پاس گل نشده اند. ابراهیمی اما در این میان تنها بازیکنی است که تا به اینجای لیگ برای تیم خود یک پنالتی نیز کسب کرده تا در گل سازی، وضعیت به مراتب بهتری نسبت به گلزنی داشته باشد.

کاوه خطرناک تر از دیگر مهاجمان
به این ترتیب کاوه رضایی با ۴ گل و ۳ پاس گل، گل ساز ترین و خطرناک ترین مهاجم دو تیم به شمار می رود. رضایی که البته فرصت های زیادی را از دست داده، با تاثیر گذاری در ۷ گل بیش از هر بازیکن دیگری در فهرست مهاجمان این دو تیم می تواند باعثانفجار سکوها شود. ادینیو برزیلی با تاثیرگذاری در ۵ گل در رده بعدی قرار دارد و حاتمی و محمد ابراهیمی با تاثیرگذاری در ۴ گل، رده مشترک سوم را به خود اختصاص داده اند.

ارسال نظر