|
|
کدخبر: ۱۷۸

کمیته ملی المپیک مخالفت رسمی خود را اعلام کرد

در حالی که هفدهم تیرماه سال ۱۳۹۲ به عنوان زمان برگزاری انتخابات فدراسیون کشتی تعیین شده است، کماکان ابهامات زیادی در خصوص این مجمع انتخاباتی وجود دارد.

به گزارشامیدنیوزبه نقل از کیهان، فدراسیون کشتی حدود ۲۱ ماه است که با سرپرستی حجت الله خطیب اداره می‌شود. خطیب پس از برکناری یزدانی خرم از سوی وزارت ورزش و جوانان – به دلیل بازنشسته بودن – به سرپرستی رسید و طبق قانون تنها می‌توانست شش ماه سرپرست باشد و پس از آن باید انتخابات برگزار می‌شد. اما مشکلات اساسنامه کمیته ملی المپیک و فدراسیون کشتی باعثشد که این انتخابات تاکنون برگزار نشود. کمیته ملی المپیک اساسنامه خود را به تایید IOC رسانده، اما هنوز اجازه برگزاری انتخابات را پیدا نکرده است.

این مطلب را شیخ احمد الفهد الصباح، رییس شورای المپیک آسیا در حاشیه رقابت‌های داخل سالن آسیا دوباره گوشزد کرد و گفت: «با این وضعیت هر گونه انتخاباتی در ورزش ایران فعلا نباید برگزار شود.»


وزارت ورزش انتخابات را برگزار نکند


محمدعلی آبادی رییس کمیته ملی المپیک هم در واکنش به اظهار نظر اخیر شیخ احمد الفهد الصباح مبنی بر این که هیچ انتخاباتی در ورزش ایران نباید برگزار شود، اظهار کرد: ما از وزارتخانه خواهش می‌کنیم به مقررات جهانی توجه کند تا خدای نکرده ورزش با آسیب مشکل نشود، امیدوارم که مسئولان این عنایت را کنند تا مشکلی پیش نیاید. وی ادامه داد: در حالی که تغییراتی در کشور ایجاد شده است و رییس جمهور جدید احتمالا کادر جدیدی را در وزارتخانه مستقر می‌کند، باید سعی کنیم مجموعه ورزش را بدون مشکل به دولت جدید تحویل دهیم و رفتارمان مشکل ساز نباشد. وی با تاکید بر این که کمیته ملی المپیک همه توانش را برای برگزاری انتخابات گذاشته است، تصریح کرد: متاسفانه تا وقتی اساسنامه فدراسیون‌ها اصلاح نشود و روسای برکنار نشده تکلیفشان مشخص نگردد مجامع جهانی با برگزاری انتخابات مخالفت می‌کنند. آنها اعتقاد دارند که جابجایی‌ها غیر قانونی بوده است.


چه اصراری به برگزاری انتخابات است؟


با وجود این هنوز مشخص نیست که چه اصراری به برگزاری انتخابات در این تاریخ وجود دارد؟ در حالی که تاکنون وزارت ورزش از برگزاری انتخابات کشتی امتناع می‌کرده و فدراسیون کشتی ۲۱ ماه است که به طور غیرقانونی با سرپرست اداره می‌شود چه اصراری وجود دارد که انتخابات حالا برگزار شود و سرپرستی غیرقانونی خطیب بر کشتی ۲۲ ماهه نشود؟


عباسی آماده پاسخگویی در دادگاه باشد


اما در شریطی که برگزاری انتخابات فدراسیون کشتی با اما و اگر های فراوانی روبرو است رئیس پیشین این فدراسیون که نامش از فهرست کاندیدای ریاست فدراسیون کشتی حذف شده از اعلام شکایت علیه وزارت ورزش و جوانان در پایان دولت دهم خبر داد. محمد رضا یزدانی خرم در گفت و گو با خبرنگار کیهان و در واکنش به خارج شدن نامش از فهرست نامزدهای ریاست فدراسیون کشتی گفت: پیش از ثبت نام برای ریاست فدراسیون کشتی به من اعلام کردند که برای ثبت نام باید نامه ای برای وزیر ورزش و جوانان بنویسم و از ایشان برای شرکت در انتخابات اجازه بگیرم که این کار را قبول نکردم و بدون نامه ثبت نامم را انجام دادم. درخواست آقایان کاملا غیرقانونی بود و در آئین نامه فدراسیون کشتی نیز ذکر نشده است. ۲۳ سال در ورزش این مملکت مدیریت کرده‌ام، اما تا امروز با چنین مسئله ای روبرو نشده بودم. دموکراسی واقعی آن بود که اجازه دهند تمام نامزدها نام‌نویسی و سپس برای احراز صلاحیت آنها تصمیم گیری کنند.


یزدانی خرم عنوان کرد: برای من با این همه سابقه زشت است که برای نام نویسی از وزیر ورزش اجازه بگیرم، مگر ایشان بیشتر از ۲ سال است که به ورزش آمده اند؟ این رفتارها پسندیده است؟ رئیس پیشین فدراسیون کشتی تصریح کرد: وزارت ورزش و جوانان به دنبال برگزاری انتخابات نیست. اطلاع دارم که آقایان قصد دارند خطیب را برکنار کنند. حالا در رودربایستی مانده اند و برگزاری انتخابات را بهانه کرده اند. تمام جامعه ورزش می داند با تهدید تازه IOC امکان برگزاری انتخابات وجود ندارد. وی در پاسخ به این پرسش که واکنش اش در قبال رفتارهای اخیر وزارت ورزش و جوانان چیست؟ گفت: باید آقای وزیر منتظر تشکیل دادگاه باشند؛ بنده شکایت می کنم و انتظار دارم عباسی نیز پاسخگو باشد.

ارسال نظر